منطقی: نشان تجاری پهپادهای ایرانی ثبت میگردد

منطقی: نشان تجاری پهپادهای ایرانی ثبت میگردد

سرگرمی كامپیوتری: دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی، حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از تلاش این ستاد به منظور ثبت نشان تجاری پهبادهای ایرانی طی یك فرآیند كوتاه مدت آگاهی داد.


به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، منوچهر منطقی درباب وضعیت ایران در زمینه پهپاد، اشاره كرد: هم اكنون ایران در حوزه پهپادی جایگاه خوبی دارد اما هنوز در این زمینه راه نرفته زیادی وجود دارد كه بایستی طی نماییم.
وی با بیان اینكه، جوانان ایرانی كه در صنعت پهپاد فعالیت می نمایند به صورت میانگین 20 سال از متخصصین سایر كشورها جوان تر هستند، اشاره كرد: با این وجود فعالیت این جوانان با متخصصان خارجی كاملا قابل رقابت است.
به گفته منطقی، پهپادها پرچم دار تغیر و تحول در قرن جدید هستند، بنا بر این باید با هم افزایی نیروهای موجود در كشور به دنبال توسعه این صنعت باشیم.
دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی، حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی، همین طور در ادامه اظهار داشت: حضور جوانان متخصص ایرانی به صورت حتم یكی از نقاط قوت ایران در صنعت پهپادی است كه باید از این توانمندی و پتانسیل به خوبی بهره برد.
وی همین طور درباب ساخت هواپیمای 72 نفره نیز، با بیان ینكه، شروع ساخت این پروژه در اوایل سال 1396 بوده است و تابحال حدود 8 درصد پیشرفت داشته است، درباب اینكه این پروژه چه زمانی به بهره برداری می رسد، اظهار داشت: پیشرفت این پروژه به دو عامل بسیار مهم بودجه و همین طور ستاندن گواهینامه های بین المللی بستگی دارد.
علمی ** 1836 **1440


1397/10/27
22:42:02
5.0 / 5
4571
تگهای خبر: صنعت , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری