معاون مدیریت وسرمایه معاونت علمی تاكید كرد:

ذهنیت مثبت جامعه از معاونت علمی، نتیجه توجه ویژه به بخش خصوصی

ذهنیت مثبت جامعه از معاونت علمی، نتیجه توجه ویژه به بخش خصوصی

به گزارش سرگرمی كامپیوتری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعتقاد دارد كه این معاونت با سپردن امور به كارگزاران بخش خصوصی در چند سال اخیر، در مقایسه با سایر دستگاه ها، ذهنیت مثبتی را در جامعه نسبت به خود بوجود آورده است.


به گزارش روز یكشنببه خبرنگار گروه علمی ایرنا، بدون شك معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را می توان یكی از دستگاه های موفق كشور در تولید ارتباط موثر بین دو حوزه پژوهش و تولید دانست، به صورتی كه این دستگاه با تشكیل ستادهای مختلف در حوزه های علم و فناوری همواره تلاش در ورود اثرگذار بخش خصوصی كشور در توان افزایی اقتصاد كشور با استفاده از بومی سازی تجهیزات و كالاهای مورد نیاز و غالبا وارداتی داشته است.
شاید نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران و نمایش هزاران محصول بومی سازی شده در بخش های مختلف را همچون الكترونیك، نفت، گاز، پتروشیمی، برق، كشاورزی، مهندسی پزشكی، مكانیك، عمران و ساختمان كه به تازگی در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، بتوان یكی از افتخارات این دستگاه دولتی در بستر سازی و حمایت و برون سپاری امور به بخش خصوصی كشور دانست.
دكتر علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری معتقد است: به صورت قطع حمایت و تولید رقابت در بخش خصوصی، خروجی بهتری برای اقتصاد كشور به دنبال خواهد داشت و موفقیت دولت ها هم تنها در گرو بسترسازی، ریل گذاری و برداشتن موانع از مسیر حركت فعالان اقتصادی بخش خصوصی در كشور است.
وی كه مسئولیت خطیر تامین بودجه، ریل گذاری تامین مالی استارتاپ ها و شركت های دانش بنیان در كشور را عهده دار است، با اشاره به حوزه كاری خود و رونمایی اخیر از سامانه تامین مالی جمعی برای ارتباط هرچه بهتر سرمایه گذاران و استارتاپ ها و ایده پردازان در كشور، به خبرنگار علمی ایرنا می گوید: تا قبل از رونمایی از این سامانه، ارتباط این دو بخش با استفاده از صندوق های سرمایه گذاری پراكنده دولتی بود.
دلیری اضافه كرد: این درحالی است كه با راه اندازی سامانه تامین مالی تعدادی از سوی بخش خصوصی ارتباط بین سرمایه گذاران و فعالان حوزه دانش بنیان نسبت به مراكزی كه از جانب دولت برای این كار تعبیه شده است، بسیار سریع تر و شفاف تر خواهد شد.
وی در مورد نحوه حمایت معاونت علمی از این سامانه ها اظهار داشت: ما هیچگونه كمك مالی به این نوع سامانه ها نخواهیم داشت و درآمد آنها با استفاده از دریافت درصدی از سرمایه گذار و سرمایه پذیر خواهد بود.
معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری اضافه كرد: البته كار ما تنها نظارت، بسترسازی و اعتبار بخشی است و استفاده از لوگوی معاونت علمی و فناوری روی بخش خصوصی خود به معنای اعتبار بالای آنها و البته نظارت ما برای انجام كار به صورت صحیح است.
وی اظهار داشت: در این پلت فرم صاحبان ایده و استارتاپ ها كه دنبال سرمایه گذار هستند، ایده خویش را معرفی می كننند و سرمایه گذاران هم از بین ایده ها طرح هایی را كه برای سرمایه گذاری می پسندند، انتخاب می كنند و در كنار این دو گروه شركت های مشاوره ای و شركت های ارزش گذاری را خواهیم داشت كه بتوانند لینك ارتباطی این دو گروه را با یكدیگر تامین كنند.
دلیری اظهار نمود: یكی از معضلاتی كه تابحال در حوزه شركت های دانش بنیان واستارتاپ ها وجود داشت، این بود كه با راه اندازی اولین سامانه و فعال شدن آن بتوانیم شاهد راه اندازی سامانه های بعدی هم باشیم كه هر صاحب دانش و ایده ای كه نیازمند سرمایه گذار بود با استفاده از این پلت فرم ها جذب سرمایه كند.
وی در مورد اینكه آیا صاحبان ایده در سراسر كشور می توانند به این سامانه رجوع و ایده خویش را بارگذاری كنند و به شكلی جذب سرمایه را داشته باشند، اظهار نمود: علاوه بر داخل كشور، ایده پردازان و استارتاپ ها و سرمایه گذاران خارج از كشور هم می توانند به این سامانه متصل و از آن بهره مند شوند.
دلیری در عین حال می گوید: البته معاونت علمی انجام كار از جانب بخش خصوصی را با تشكیل یك تیم ناظر به شكل مناسب رصد خواهد نمود تا كار به صورت واقعی انجام و ارتباط بین استارتاپ ها و سرمایه گذاران گرفتار مشكل و خلاء نشود.
معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعتقاد دارد كه برای تداوم صحیح كار و ترغیب بخش خصوصی بایستی هر سه طرف صندوق تامین مالی شامل سرمایه گذار، سرمایه پذیر و بخشی كه مدیریت این كار را عهده دار است، نفع ببرنند.
به بیان دلیری، سامانه تامین مالی جمعی متعلق به بخش خصوصی كه به تازگی رونمایی گردید، در واقع یك شتاب دهنده موفق مورد حمایت معاونت علمی و فناوری بوده است. البته با كارگزاران سه - چهار سامانه مالی دیگر بخش خصوصی هم در حال مذاكره هستیم تا بتوانیم آنها را برای تولید شرایط رقابتی بالا بیاوریم.
دلیری ضمن تاكید بر دارا بودن بستر و تجربه مناسب از جانب بخش خصوصی برای ورود به چرخه تامین مالی می گوید: با راه اندازی چند سامانه دیگر در بخش تامین مالی از جانب بخش خصوصی و تولید شرایط رقابتی به صورت حتم درصد بالایی از متقاضیان سرمایه پوشش دهی خواهند شد.
علمی ** 1836 **2017


1397/10/23
13:56:33
5.0 / 5
4767
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری