استاندار اصفهان:

مقاله محور بودن، بلای جان پژوهش در كشور شد

مقاله محور بودن، بلای جان پژوهش در كشور شد

به گزارش سرگرمی كامپیوتری استاندار اصفهان اظهار داشت: مقاله محور بودن بعضی از تحقیق ها در دانشگاه ها، بلای جان بخش پژوهش در جامعه علم و فناوری كشور شده است.


به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از ایرنا، عباس رضایی عصر روز چهارشنبه در آیین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر اصفهان در سال 97 در اتاق بازرگانی اصفهان اضافه كرد: در بعضی موارد مشاهده می گردد كه یك استاد دانشگاه در سال 200 مقاله چاپ كرده است اما آیا این مقاله ها توانسته اند دردی از جامعه را درمان كنند.
وی با اشاره به اینكه عملكرد برخی پژوهشگران سبب شده كه بخش پژوهش در جایگاه اصلی خود نباشد، اظهارداشت: این مشكل از محل سیاستگزاری و تاكید برای انتشار مقاله جهت ارتقای شغلی به وجود آمده است.
استاندار اصفهان با تاكید بر اینكه لازم است برخی استادان دانشگاه ها و پژوهشگران دست از مقاله محوری بردارند، افزود: ما باید به سمت تولید دانش، خلاقیت و نوآوری گام برداریم و از فرصت تحریم های ناعادلانه به خوبی استفاده نماییم.
رضایی با اشاره به اینكه ما باید از مرحله شعار خارج شویم، افزود: جای خلاقیت و نوآوری در همه رشته ها حتی علوم انسانی و هنر وجود دارد و لازم است استادان دانشگاه و مسئولان با تولید نشاط و امید و تكیه به داشته ها در این جهت حركت كنند.
وی شكل گیری اقتصاد مقاومتی را از طرح كریدور (منطقه ویژه) علم و فناوری و شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان خواند و تصریح كرد: در سال های گذشته اصفهان در این عرصه پیشتاز بود اما حالا نسبت به برخی استان ها عقب مانده و حركت شتابی خویش را از دست داده است.
استاندار اصفهان با اشاره به اینكه لازم است تحقیقاتی درباره امر پژوهش در كشورمان صورت گیرد تا بیشتر در جامعه شناخته شود، تصریح كرد: استادان دانشگاه هنوز نمی دانند كه پژوهشگر آموزشی هستند یا آموزشگر پژوهشی و باید برخی تعریف ها و جایگاه ها در این بخش مشخص شود.
وی به جلسه هفته اخیر در كمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی درباره بیماری سالك در شرق اصفهان اشاره و افزود: در این نشست مساله كمبود داروهای این بیماری مطرح و اعلام گردید كه از 48 میلیون قرص مورد نیاز تا كنون موفق به تهیه حدود چهار میلیون شده ایم.
رضایی با اشاره به اینكه بیماری سالك در كشورهایی مانند ایران و افغانستان وجود دارد، خاطرنشان كرد: آیا ما باید بنشینیم تا اروپایی ها برای ما داروی مورد نیاز را تولید كنند.
به گفته وی می توان بودجه های پژوهشی یك سال را جهت راه اندازی خط تولید داروهای مورد نیاز بیماری سالك در كشور اختصاص داد تا این مشكل حل شود.
به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از ایرنا، 14 پژوهشگر و فناور برتر استان اصفهان امروز در آیینی با حضور مسئولان در اتاق بازرگانی اصفهان مورد تجلیل قرار گرفتند.
این مراسم به مناسبت هفته پژوهش و فناوری اما در چند روز بعد از آن برگزار گردید.
24 تا 30 آذر امسال به هفته پژوهش و فناوری نامگذاری شد، شعار این هفته 'پژوهش هدفمند، فناوری ارزش آفرین در خدمت تولید ملی ' است.
اصفهان با حدود 170 دانشگاه و مركز آموزش عالی و 280 هزار دانشجوی در حال تحصیل دومین استان دانشگاهی كشور است.
این استان تنها شهرك علمی و تحقیقاتی كشور را با 2 پارك علم و فناوری، 10 مركز رشد و 500 شركت دانش بنیان در خود دارد.
3011/6026/


1397/10/06
13:57:11
5.0 / 5
4992
تگهای خبر: شركت , فناوری , هارد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری