یك درصد دانشجویان ایرانی در خارج تحصیل می كنند

یك درصد دانشجویان ایرانی در خارج تحصیل می كنند

سرگرمی كامپیوتری: شهركرد- معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان، نسبت دانشجویان مشغول به تحصیل در خارج از كشور به تعداد دانشجویان داخل را یك درصد عنوان نمود.


به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از ایرنا، سورنا ستاری عصر دوشنبه در انتها سفر به چهارمحال و بختیاری در حاشیه جلسه شورای اداری استان در جمع خبرنگاران اضافه كرد: در مورد مساله مهاجرت نخبگان بارها صحبت شده است و آمار سالانه نفرات نخست كنكور سراسری و المپیادهای مختلف گرفته می گردد كه در این زمینه اعداد با آنچه برخی ادعا می كنند، متفاوت می باشد.
وی خاطرنشان كرد: مهاجرت نخبگان یك پدیده جهانی است كه در 10 سال اخیر این مهاجرت در میان كشورهای جهان 3 برابر شده است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار داشت: از نظر سازمان ملل ایران نه كشور مهاجر پذیر و نه كشور مهاجر فرست شناخته شده است.
ستاری تصریح كرد: تعداد دانشجویان ایرانی مشغول تحصیل در خارج از كشور نسبت به متوسط جهانی پایین است اما با این وجود باید دانشجویان را به تحصیل در داخل كشور ترغیب كرد.
به گفته وی، در ابتدای انقلاب 170 هزار دانشجو در كشور وجود داشت و 100 هزار دانشجوی ایرانی هم در خارج از كشور تحصیل می كردند و 56 هزار نفر از دانشجویان ایرانی هم در آمریكا تحصیل می كردند.
ستاری افزود: اكنون بیش از 4 میلیون و 500 هزار دانشجو در كشور تحصیل می كنند كه این تعداد نسبت به سالهای ابتدایی انقلاب 25 برابر شده است و تعداد دانشجویان ایرانی كه در خارج از كشور تحصیل می كنند به 48 هزار نفر رسیده و كمتر از نصف دوره سال های ابتدایی انقلاب است.
به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از ایرنا، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان در سفر یكروزه به چهارمحال و بختیاری از طرح ملی كلان سامانه پرتو دهی گاما، شركت دانش بنیان گاز كربنیك، واحدهای مستقر در پارك علم و فناوری این استان دیدن و در نشست شورای اداری شركت كرد.
2097/6021


1397/05/30
14:38:39
5.0 / 5
3913
تگهای خبر: شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری