شركت های دانش بنیان مازندران 300 قلم محصول تولید می كنند

شركت های دانش بنیان مازندران 300 قلم محصول تولید می كنند

سرگرمی كامپیوتری: نوشهر- رئیس پارك علم و فناوری مازندران اظهار داشت كه شركت های دانش بنیان این استان هم اكنون 300 قلم محصول مختلف تولید می كنند.


به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از ایرنا، علی معتمدزادگان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در نوشهر آمار شركت های دانش بنیان استان را بیش از یكصد واحد اعلام نمود و اضافه كرد: برخی از این شركت ها بیش از 10 محصول تولید می كنند.
وی اظهار داشت: هم اكنون 40 درصد از شركت های دانش بنیان استان با اشتغالزایی یكهزار نفر به صورت مستقیم و سه هزار نفر غیرمستقیم در مجموعه پارك علم و فناوری مازندران فعالیت دارند.
معتمدزادگان گردش مالی شركت های دانش بنیان مازندران در سال قبل را بیش از 20 میلیارد تومان اعلام نمود و اضافه كرد: با عنایت به این كه شركت های دانش بنیان قادر به ایجاد سه برابری شغل نسبت به بخش های دولتی هستند، باید نگاه ویژه ای جهت فراهم كردن بسترهای لازم برای گسترش زمینه فعالیت این شركت ها در مازندران صورت گیرد.
وی ادامه داد: در این راستا با حمایت صندوق نوآوری و شكوفایی، وام خرد سرمایه در گردش تا سقف 300 میلیون تومان از بانك با نرخ سود 4 تا 12 درصد داده می گردد و برای طرح های بزرگ در شركت های دانش بنیان پر سابقه و در زمینه تولید محصولات تجاری، سقف وام محدودیت نخواهد داشت.
معتمدزادگان اظهار داشت: در 2 سال قبل بیش از 200 اختراع در مازندران در پارك علم و فناوری داوری و به ثبت رسید و هم اكنون 25 درصد این اختراعات به تولید محصولات تجاری با ارزش رسیده یا در حال مراحل تجاری سازی هستند.
ارزش محصولات صادراتی شركت های دانش بنیان كشور در سال قبل 450 میلیون دلار اعلام گردید.
مازندران دارای یك پارك علم و فناوری و 12 مركز رشد است كه چهار مركز آن همچون ساری، آمل، نوشهر و سیمرغ مستقیم زیر مجموعه پارك علم و فناوری فعالیت دارند.
1295/ 1602/1654


1397/02/13
19:12:50
5.0 / 5
4009
تگهای خبر: فناوری , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری