تولیدكنندگان داخلی باید به فناوری روز مجهز شوند

تولیدكنندگان داخلی باید به فناوری روز مجهز شوند

سرگرمی كامپیوتری: زنجان – رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان اظهار داشت: تولیدكنندگان برای ارتقای كیفیت محصول و ورود به بازار رقابت جهانی، به فناوری روز مجهز شوند.


شهرام طهماسبی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: طبیعی است كه فرهنگ ایرانی، كالای ایرانی را می طلبد و مردم خواهان كالای با كیفیت تر و ارزان تر از مشابه خارجی هستند و باید زمینه پاسخگویی به چنین مطالبه ای فراهم گردد.
وی ادامه داد: شرایط اقلیمی، آب و هوایی، تركیب نیروی انسانی و تخصص آنها، دانش فنی نیروی انسانی و سیستم مدیریت باید به گونه ای پیش برود كه اجازه تولید كالایی متفاوت تر و بهتر از محصول مشابه خارجی بدهد.
این مسئول تصریح كرد: تنها بعضی از تولیدكنندگان هنوز با فناوری روز و تعداد كمی هم با رقابت در بازار جهانی آشنا، درصد كمی هم مسلط بر مسائل بازار، مكانیزم فروش، بازاریابی، صادرات محصول و ارتقای كیفیت تولید هستند.
طهماسبی اظهار داشت: در صورتی كه یك قانون تصویب و ابلاغ شود كه هر كسی در ایران زندگی می كند ملزم به استفاده از تولید داخلی است، در حق وی و حقوق شهروندی مردم اجحاف می گردد.
وی یادآورشد: همه تولیدكنندگان داخلی این ظرفیت را ندارد كه از نظر قیمت و كیفیت بتوانند محصول رقابتی با مشابه خارجی تولید كنند.
طهماسبی اظهار نمود: این مورد به اركان تولید هم ضربه می زند چون كه به كالای فاقد كیفیت مطلوب هم به این طریق بها داده می گردد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان اظهار داشت: مبحث تحقق شعار 'حمایت از كالای ایرانی' بحث ساده ای نیست و تلقی ساده از آن برنامه ریزی ها را به انحراف می كشاند.
رهبر معظم انقلاب همزمان با تحویل سال 97، عنوان سال جاری را 'حمایت از كالای ایرانی' اعلام نمود.
3001/6085


1397/02/11
14:35:53
5.0 / 5
4197
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری