ستاری تاكید كرد:

شركت های نوپا با ایده های جدید در مسیر فتح بازار

شركت های نوپا با ایده های جدید در مسیر فتح بازار

سرگرمی كامپیوتری: تهران – معاون علمی و فناروی ریاست جمهوری اظهار داشت: شركت های نوپا و استارتاپ ها هر روز با عرضه ایده ها و خدمات نو در حال فتح بازارهای جدید هستند.


به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، سورنا ستاری روز یكشنبه درحاشیه بازدید از یك نوپای خدمات رسان در زمینه رزرو و خرید انواع بلیت هوایی و ریلی، با اشاره به لزوم تولید زیرساخت برای استارتآپ ها و كارآفرینان و نحوه حمایت ها معاونت علمی اضافه كرد: بهترین زیرساخت آن است كه خود استارتاپ ها بدون وابستگی به دولت برای خود فراهم نمایند.
وی ادامه داد: ضمن این كه معاونت علمی و فناوری بعنوان سازمان دولتی بایستی حمایت جدی خویش را از شركت های دانش بنیان بخصوص استارتاپ ها كه البته خیلی از آنها دانش بنیان هستند، داشته باشد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با تاكید براین كه شركت های نوپا هر روز محیط كسب و كار را متحول می كنند، در ادامه اظهار نمود: شركت های نوپا و استارتاپ ها هر روز بازارهای جدیدی را فتح می كنند و برای صادرات هم نگاهی به بازارهای خارجی دارند.
وی تصریح كرد: ما باید در دولت در مورد تولید محیط و بستر كسب و كارهای نوپا اقدامات لازم و حمایتی را كه تنها به عرضه خدمات مالی خلاصه نمی گردد، داشته باشیم اما كار اصلی كه باید صورت گیرد برعهده خود بخش خصوصی است.
معاون علمی و فناروی ریاست جمهوری با بیان این ك شركت های نوپا بیش از هر چیز نیاز به فضای كسب و كار و بازار دارند، تصریح كرد: عرضه مجوزها به شركت ها نوپا نیازمند تحول جدی است، چراكه با شیوه های گذشته نمی توان این شركت ها را حمایت و تقویت كرد.
وی ادمه داد: البته جای شادمانی دارد كه شركت های استارتآپی و نوپا به تدریج در حال ایستادن روی پای خود هستند و در حال توسعه محیط كسب كار و بازار خویش را هستند.
ستاری یكی از حوزه هایی را كه مقرر است از جانب شركت های نوپا دچار تحول اساسی شود، حوزه گردشگری دانست و اظهار داشت: شركتی كه امروز از آن بازدید كردیم، یكی از استارتاپ های موفق در حوزه گردشگری می باشد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ادامه داد: به طورحتم این استارتاپ در بخش معرفی و خدمات رسانی اماكن گردشگری جدید به مردم و همینطور جذب توریست خارجی و البته كاهش چشمگیر هزینه ها اتفاقات قابل توجهی را برای مردم رقم خواهد زد و یكی از اولویت های ما هم توسعه تكنولوژی در حوزه گردشگری می باشد.
وی همینطور در مورد این كه آیا ایده ای برای جمع آوری و متمركز سازی استارتاپ ها در قالب یك پارك و یك شهر مجزا از جانب معاونت علمی دنبال می گردد یا خیر، اظهار داشت: به صورت قطع توسعه پارك های علمی و فناوری می تواند بسیار موثر باشد اما همان گونه كه در مدیریت جدید شهرداری تهران مطرح كرده ایم، ما خیلی جدی پیگیری هستیم كه كل پایتخت را بعنوان شهر فناور داشته باشیم.
ستاری با اشاره به اینكه شهر تهران دارای ظرفیت های بالقوه ای برای تبدیل شدن به یك شهر هوشمند است كه این ظرفیت با توسعه استارتاپ های خلاق و نوآور محقق می شود، افزود: این یعنی اینكه توسعه استارتاپ ها در بدنه شهر و در قالب مراكزی كه قبلا صنایع مختلفی در آنجا وجود داشته و هم اكنون این مراكز تخلیه شده است، اتفاق بیافتد.
وی با تاكید براینكه، توسعه كسب وكارهای نو در داخل پایتخت می تواند زمینه ساز تحول و شكل گیری بستر جدید خدمات در تهران باشد، اظهار داشت: با تولید زمینه های شكل گیری زیست بوم كارآفرینی و نوآوری در تهران می توان به صورت حتم شاهد ورود مفاهیم تازه ای در حوزه عرضه خدمات شهری بود.
ستاری با تاكید براینكه توسعه استارتاپ ها در بافت های فرسوده می تواند تحولات جدی را در مدیریت شهری تولید كند، استان تهران و كرج را به جهت دارا بودن جمعیت زیاد برای شركت های نوپا و استارتاپی بسیار فوق العاده دانست.
موسس و مدیرعامل استارتاپ علی بابا هم در بازدید معاون علمی و فناوری رییس جمهور از این شركت نوپا با اشاره به اینكه كار خویش را با همراهی یكی از دوستان و فقط یك نیرو شروع كرده است، اظهار نمود: شركت ما دارای 370 نیرو است كه نیمی از آنها از بهترین فارغ التحصیلان دانشگاه های كشور هستند.
مجید حسینی نژاد در مورد نوع كار این شركت نوپا بابیان اینكه ایران دارای زیباترین جاذبه های طبیعی است، اظهار داشت: ما در حال توسعه بستری مناسب برای معرفی هرچه بیشتر این اماكن زیبا به مردم هستیم؛ و فعالان گردشگری را به ابزارهای تكنولوژی توانمند می نماییم تا بتوانند خدمات خویش را به مردم معرفی كنند و این آینده ای است كه ما در آن زندگی می نماییم.
وی ادامه داد: به عنوان یك شركت استارتاپی قول می دهیم كه در سه سال آینده فضای گردشگری ایران را دچار تحول نماییم به طوریكه مردم در تمام فصول سال و هنگام نیاز به راحتی فضاهای گردشگری طبیعی و روستایی كشور را تجربه و استفاده كنند. پركردن این ظرفیت خالی خلق و توزیع ثروت به بهترین شكل را بدنبال خواهد داشت.
حسینی نژاد با اشاره به این كه این شركت نوپا در بخش عرضه انواع بلیت حمل ونقل به خصوص هوایی و ریلی و همینطور رزرو هتل داخلی و خارجی به مردم فعال است اظهار داشت: البته عرضه بلیت اتوبوس هم از اردیبهشت ماه سال آینده شروع خواهد شد.
وی یكی دیگر از اهداف شركت متبوعش را كوشش برای تغییر فرهنگ كار در كشور عنوان نمود و با اشاره به اینكه همین بچه های ایرانی در خارج از كشور به بهترین نحو مممكن كار می كنند، اظهار داشت: پس مساله نیروی كار ایرانی نیست بلكه مشكل در نوع مدیریت و مشكلات سازمان است.
مدیرعامل این شركت نوپا با اشاره به بی انگیزه بودن بخش زیادی از كارمندان در بدنه دولت اظهار نمود: این درحالی است كه ما تلاش داریم منافع خودمان را با منافع پرسنل گره بزنیم.
علمی ** 1836 **1440
خبرنگار: یوسف درویشی** انتشار: گلشن


1396/11/24
14:12:16
5.0 / 5
4279
تگهای خبر: تكنولوژی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری