نخستین كامپیوتر كوانتومی دنیا

نخستین كامپیوتر كوانتومی دنیا

به گزارش سرگرمی كامپیوتری شركت اینتل از تولید تراشه كوانتومی ۴۹ كیلوبیتی در نمایشگاه سی ای اس ۲۰۱۸ اطلاع داده است؛ امری كه از نظر مدیر عامل اینتل پیشرفتی بی سابقه برای تولید كامپیوتر های كوانتومی است.به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از زددی نت، كرازنیچ طی سخنانی در نمایشگاه سی ای اس اعلام نمود محققان و آزمایشگاه های اینتل متعهد به پیشبرد فناوری كامپیوتری كوانتومی هستند و آزمایشگاه این شركت در هلند به صورت ویژه در حال آزمایش و تولید سیستم های كامپیوتری كوانتومی است.
اینتل تاكنون زمانی را برای عرضه عمومی كامپیوتر های كوانتومی تولیدی خود اعلام نكرده، اما به قول مدیرعامل این شركت آزمایش تراشه كوانتومی مجهز به هوش مصنوعی Loihi در این شركت هم در شهریور ماه گذشته با موفقیت صورت گرفته است.
تولید كامپیوتر های كوانتومی انقلابی در دنیای فناوری بوجود می آورد. زیرا احتمال از دست رفتن اطلاعات در این كامپیوتر ها نزدیك به صفر است و آنها از سرعت و توان پردازش همزمان بسیار بالایی برخوردار می باشند. البته مهم ترین چالش در زمینه استفاده از كامپیوتر های كوانتومی در منازل یا ادارات دمای بسیار پایین مورد نیاز برای فعالیت آنهاست كه تامین آن در محیط عادی كار ساده ای نیست.
مدیر عامل اینتل در سخنان خود به شناسایی صدمه پذیری ملت داون در تراشه های تولیدی این شركت در دو دهه اخیر هم اشاره نمود و از همكاری مشترك دهها شركت فناوری برای حل این مشكل كه می تواند به سرقت كلمات عبور كاربران از حافظه كامپیوتر ها منجر شود، اطلاع داد.
 

1396/10/20
22:51:53
5.0 / 5
4695
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری