تلگرام 210 میلیون دلار اوراق فروخت

تلگرام 210 میلیون دلار اوراق فروخت

به گزارش سرگرمی کامپیوتری، تلگرام هفته جاری از فروش اوراق قرضه به برخی از سرمایه گذاران همچون پاول دوروف، موسس و مدیرعامل این شرکت، ۲۱۰ میلیون دلار سرمایه جمع کرد.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، این برنامه پیامرسان که ماهانه بیشتر از ۸۰۰ میلیون کاربر دارد، این سرمایه را با انتشار اوراق قرضه به ارزش ۲۷۰ میلیون دلار جمع کرد. جان هایمان، مشاور ارشد سرمایه گذاری تلگرام به پایگاه فناوری تِک کرانچ اظهار داشت: به علت اینکه نرخهای بهره از سال ۲۰۲۱، رشد قابل توجهی پیدا کرده است، اوراق قرضه، قیمت انتشار مختلفی دارند.

دوروف اظهار داشت: تلگرام هنوز سودآور نیست و فاینانس جدید به منظور نزدیک کردن این اپلیکیشن به نقطه سر به سر بوده و ادعا نمود که این اپلیکیشن نسبت به رقبایش نظیر توییتر و اسنپ، به سودآوری نزدیکتر است.

هایمان به تِک کرانچ اظهار داشت: مجموعه ای از صندوق های مالی معروف، این اوراق قرضه را خریداری کردند و این حامیان مالی، صندوق های جهانی پیشرفته ای دارند که در اوراق قرضه، متخصص هستند.

دوروف در پستی نوشت که شخصا، حدود یک چهارم از اوراق قرضه جدید تلگرام را خریداری نموده و ده ها میلیون دلار در رشد تلگرام، سرمایه گزاری نموده است. وی طی ۱۰ سال گذشته، صدها میلیون دلار برای سر پا نگه داشتن تلگرام، هزینه کرده است.

با وجود رشد قارچ گونه شبکه های اجتماعی، تلگرام در سال های اخیر به سرعت رشد کرده است. این اپلیکیشن بیشتر از ۳۰۰ میلیون کاربر در دو سال و نیم گذشته اضافه کرده و روزانه ۲.۵ میلیون کاربر جدید، جذب می کند.

برای این شرکت که در دوبی مستقر است، بهبود فاینانس و خودکفایی، چالش بزرگتری است. تلگرام که موتور درآمدزایی خود شامل یک سرویس اشتراکی را در سال های اخیر به راه انداخته است، دو سال قبل، با پیش فروش عرضه اولیه عمومی پنج ساله، بیشتر از یک میلیارد دلار فاینانس جمع کرد.

بر اساس گزارش پایگاه فناوری تِک کرانچ، تلگرام چند سال است که به دنبال عرضه عمومی سهام است و حتی فروش توکن را هم امتحان کرد که توسط کمیسیون بورس اوراق بهادار آمریکا مسدود شد اما ضعف مداوم شرایط بازار جهانی به معنای آن است که برای تأمین مالی فعالیتهایش، باید به سرمایه گذاران خصوصی متکی باشد. چند استارتاپ دیگر شبکه اجتماعی، همچون توییتر، دیسکورد و ردیت، بعد از کاهش ده ها میلیارد دلاری ارزش متا و اسنپ در بازار، شاهد کاهش ارزش گذاری توسط سرمایه گذاران صندوق های مشترک بودند.

منبع:

1402/05/01
10:21:01
0.0 / 5
282
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان سرگرمی كامپیوتری
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری