اخراج ۱۰۰۰۰ کارمند ضعیف از گوگل

اخراج ۱۰۰۰۰ کارمند ضعیف از گوگل

سرگرمی کامپیوتری: بر اساس گزارش های رسانه ای متعدد، گوگل یک برنامه بهبود عملکرد را به اجرا گذاشته و به تدریج 10000 کارمند را اخراج می کند.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، این اقدام در واکنش به فشار یک سرمایه گذار کنشگر، شرایط نامطلوب بازار و ضرورت کاهش مخارج انجام می گیرد. کارمندانی که رتبه عملکرد پایینی کسب کنند، اخراج خواهند شد. این رتبه بندی ممکنست بوسیله سیستم عملکرد جدید برای جلوگیری از دادن پاداش و جایزه سهام استفاده گردد. بااینکه گوگل تا حالا در مقابل تعدیل کارکنان مقاومت کرده اما بیش از ۱۳۵ هزار کارمند اداری در شرکتها و استارتاپهای فناوری در سال ۲۰۲۲ اخراج شده اند.

مدیران گوگل دستور یافته اند شش درصد کارکنان یا ۱۰۰۰۰ نفر را به عنوان افرادی که عملکرد بدی دارند، شناسایی کنند. ناظران دستور دادند امتیازهای بالای اطلاعیه قبلی، کاهش داده شود.

کریستوفر هون، سرمایه گذار میلیاردر در نامه ای به آلفابت اعلام نموده است شمار کارمندان این شرکت باید کاهش پیدا کند. این سرمایه گذار انگلیسی همین طور به شرکت مادر گوگل گفته است کارمندانش در مقایسه با شرکت های دیجیتالی دیگر، حقوق بیش از حد زیادی دریافت می کنند.

بر اساس گزارش مارکت واچ، هون مدعی شده است که شمار کارکنان آلفابت در مقایسه با الگوی استخدام تاریخی، بیش از حد زیاد است و با شرایط فعلی کسب وکار، همخوانی ندارد و این موتور جستجو با متخصصان ماهر کمتر می تواند به شکل کارآمدتری اداره شود.

منبع:

1401/09/03
16:53:39
0.0 / 5
280
تگهای خبر: بهبود , دیجیتال , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری