تحول در احراز هویت آنلاین با تلاش پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف

تحول در احراز هویت آنلاین با تلاش پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف

سرگرمی کامپیوتری: تعدادی از پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف سرویس احراز هویت دیجیتال مبتنی بر بروزرسانی الگوریتم های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین را طراحی و عرضه کردند.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، یک شرکت دانش بنیان از شرکتهای مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف با هدف گسترش خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی در تمامی جنبه های زندگی عموم مردم و بومی سازی دانش روز جهانی در داخل کشور بوجود آمده است تا از یک طرف سهولت استفاده از خدمات مالی و اجتماعی برای عموم مردم و در نتیجه فراهم کردن تجربه دلپذیر استفاده از خدمات هوشمند را برای آنها به ارمغان آورد و از سوی دیگر افزایش کارآیی، کاهش هزینه ها و در نتیجه سودآوری کسب و کارها را مهیا سازد.
یکی از سرویس هایی که این شرکت عرضه می دهد «احراز هویت غیرحضوری (آنلاین)» است. این سرویس بومی سازی شده ی دانش روز جهانی در داخل کشور و به صورت تمام خودکار و آنلاین است که بعنوان یکی از کاربردهای آن میتوان «عدم احتیاج به رجوع حضوری به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی کشور» را نام برد. با استفاده از این سرویس، تمامی خدمات قوه قضاییه همچون پیگیری دادخواست و وضعیت پرونده ها، درخواست گواهی عدم سوءپیشینه، درخواست صدور سند مالکیت و… را میتوان به صورت اینترنتی و غیرحضوری انجام داد. این فرآیند از راه این لینک قابل انجام است.
از دیگر مشتریان سرویس احراز هویت دیجیتال میتوان به سیستم بانکی کشور، صرافیهای رمز ارز، مراکز در رابطه با نیروی انتظامی، بازار سرمایه و کارگزاری های بورس و… اشاره نمود. بعلاوه این شرکت در حال حاضر به قوه قضاییه و سازمان فناوری اطلاعات ایران درحال سرویس رسانی است.
سرویس احراز هویت دیجیتال مبتنی بر به روزرسانی الگوریتم های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین با در نظر گرفتن سه هدف اساسی دقت، امنیت و سرعت، طراحی و عرضه شده به صورتی که توانسته تابحال بالغ بر ۸ میلیون درخواست را در داخل کشور پاسخگو باشد.
گفتنی است؛ این شرکت دانش بنیان از شرکتهای مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف با تاکید بر تجربه بالای متخصصان هوش مصنوعی همراه با بکارگیری اندیشه های نوین در جهت توسعه اقتصاد دیجیتال کشور به دنبال ایجاد تحول در هوشمندسازی تشخیص هویت کاربران است.
این مجموعه کار خویش را در ابتدای سال ۹۹ و با شیوع همه گیری ویروس کرونا با ایده محوری کاهش مراجعات حضوری و غیرحضوری (آنلاین کردن) احراز هویت افراد با استفاده از الگوریتم های پیشرفته هوش مصنوعی آغاز کرده است. در سال ۱۴۰۰ شرکت را به ثبت رسانده و سپس دانش بنیان شد.


منبع:

1401/03/30
23:48:37
0.0 / 5
35
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری