هشدار محققان امنیت سایبری ؛

حملات دی او اس نتیجه بخش تر و قدرتمندانه تر شده اند

حملات دی او اس نتیجه بخش تر و قدرتمندانه تر شده اند

پژوهشگران امنیت سایبری هشدار می دهند حملات موسوم به دی او اس در ماه های اخیر نتیجه بخش تر و قدرتمندتر شده و به شیوه هایی خلاقانه تر انجام می شوند.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از زد دی نت، گزارش تازه مؤسسه امنیتی نت اسکات نشان میدهد در نیمه اول سال ۲۰۲۱ حدود ۵.۴ میلیون حمله از نوع دی او اس به ثبت رسیده که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۱۱ درصد افزایش نشان میدهد.
در قالب حملات دی او اس سیل درخواست به سمت سایت های اینترنتی و ارائه دهندگان خدمات مختلف دیجیتال روانه می شود و در نتیجه این درخواست های بیشمار، سرورهای سایت ها و خدمات مختلف کند شده یا از کار می افتند. در نتیجه دسترسی کاربران به آنها قطع می شود.
مهاجمان به طور معمول پس از آلوده کردن کامپیوتر ها، ابزار متصل به اینترنت اشیا و غیره شبکه هایی موسوم به بوت نت به وجود می آورند و از آنها برای مدیریت و هدایت روند حملات دی او اس استفاده می نمایند.
در گذشته این حملات بطور کور و عمومی بمنظور اختلال در سایت ها و خدمات اینترنتی انجام می شدند، ولی حالا آنها بطور مشخص برای از دسترس خارج کردن خدمات کلود خاص، ابزار دفاعی تحت وب و غیره به کار می روند. ابزار حملات مورد اشاره نیز متحول و به روز شده و قدرت و دقت بیشتری نسبت به گذشته دارند. این امر شناسایی مبدا ارسال ترافیک مزاحم و مقابله و مسدود کردن آنها را دشوار کرده است.
مهاجمان در موارد زیادی با سوءاستفاده از لطمه پذیری های نرم افزاری برنامه های مختلف می توانند به پنهان کاری روی آورده و مقابله با حملات دی او اس را دشوار کنند. تعداد منابع حملات دی او اس نیز روز به روز درحال افزایش است که چالش دیگری برای مقابله با حملات مذکور است.

1400/07/01
11:44:54
0.0 / 5
188
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری