وزیر ارتباطات:

تولید گوشی داخلی با کیفیت شدنی است

تولید گوشی داخلی با کیفیت شدنی است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه هم حالا از موبایل ایرانی استفاده می کند که ظرفیت های مناسبی هم دارد، گفت که موبایل ایرانی تولید داخل بوده، در ساخت آن از ظرفیت جوانان استفاده می شود، باعث اشتغال زایی خواهد شد، در مردم و جامعه خودباوری بوجود می آورد و نسبت به گوشیهای خارجی ارزان تر است.


به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، طی سالهای قبل، گوشیهایی که به اشکال مختلف در داخل ساخته شده بودند، در بازار موجود بود اما مبحث تولید گوشی ایرانی چندی قبل باز هم عنوان شد و از نیمه های سال ۱۳۹۸ بود که مبحث تولید گوشیهای جدید ایرانی، باز هم به یکی از مباحث حوزه فناوری اطلاعات راه پیدا کرد؛ آن هم تولید یک گوشی که ایرادهای مدلهای قبلی را برطرف کرده باشد و بتواند با نسخه های خارجی رقابت کند.
پیش از این تنها یک شرکت بعنوان تولیدکننده محدود گوشی شناخته می شد؛ تولیدکننده ای که البته به زعم بعضی از کارشناسان این حوزه، بیش تر مونتاژ کننده قطعات وارداتی گوشی بوده تا اینکه بخواهند صفر تا صد گوشی را در داخل کشور تولید نماید. بعد از ٖآن محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم- چند برند تولیدکننده گوشی داخلی را اعلام نمود. اوایل سالجاری هم خبر تولید ۱۴ میلیون دستگاه گوشی همراه هوشمند و تبلت تا انتهای دوره ۵ ساله اجرای طرح پشتیبانی از توسعه زیست بوم همراه، توسعه بازار و فناوری تولید گوشیهای هوشمند داخلی، منتشر گردید.
وزیر ارتباطات: از موبایل تولید داخل استفاده می کنم
این دفعه هم وزیر جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات حرف از تولید گوشی داخلی را به میان کشیده است. عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات دولت سیزدهم که کمتر از یک ماه است بر مسند وزارت نشسته، به خبرگزاری خانه ملت گفته است که الان از موبایل ایرانی استفاده می نماید که ظرفیت های مناسبی هم دارد و گوشیهای همراه داخلی توان رقابت با همتایان خارجی خویش را دارند.
او درباره برنامه وزارت خانه متبوعش برای تولید موبایل ایرانی، اظهار داشت: هم اکنون سالانه حدود ۱۰ تا ۱۵ میلیون گوشی همراه وارد ایران می شود که این واردات حدود ۳ تا ۵ میلیارد دلار ارزبری دارد. ظرفیت های خوبی برای تولید موبایل در کشور وجود دارد اما باید بازار آن در کشور شکل گیرد و مردم به این موبایل ها اطمینان کنند، البته امکان دارد نواقصی وجود داشته باشد اما باید به این نکته توجه کرد که موبایل ایرانی تولید داخل بوده، در ساخت آن از ظرفیت جوانان استفاده می شود، باعث اشتغال زایی خواهد شد، در مردم و جامعه خودباوری بوجود می آورد و نسبت به گوشیهای خارجی ارزان تر است.
تولید گوشی همراه، برنامه ریزی منجسم، عزم عمومی و باور ملی می خواهد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه تولید گوشیهای همراه متنوع به برنامه ریزی منجسم، عزم عمومی و باور ملی نیاز دارد، افزود: ما در تلاش هستیم تا بخش قابل توجهی از نیاز کشور به گوشی همراه از راه تولید بومی تامین گردد اما مردم هم باید همراهی کنند چونکه حتی اگر محصولات با کیفیت هم تولید شود اما مردم همراهی نکنند، اتفاق مثبتی در این حوزه نمی افتد.
زارع پور در پاسخ به این سؤال که آیا گوشیهای همراه داخلی توان رقابت با همتایان خارجی خویش را دارند؟ توضیح داد: بله؛ حتی سرمایه گذارانی ایرانی که حالا در حوزه تولید در سایر کشورها فعال می باشند، آمادگی دارند که ظرفیت خویش را برای تولید گوشی همراه در ایران به کار بگیرند.
وی با اشاره به اینکه تولید انواع گوشیهای همراه باکیفیت، شدنی است اما باید باور ملی شکل گیرد و مردم هم صبر کنند، خاطرنشان کرد: گاهی امکان دارد برخی گوشیها یکی از توانایی های گوشیهای خارجی را نداشته باشد، طبیعی است ابتدای کار تولید است باید مردم همراهی کنند، تا روزی که بتوان صادرکننده گوشی همراه بود.
منبع:

1400/06/31
16:36:41
0.0 / 5
400
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری