مایكروسافت یك شركت امنیت سایبری خرید

مایكروسافت یك شركت امنیت سایبری خرید

به گزارش سرگرمی کامپیوتری مایکروسافت از توافق برای خرید استارتاپ امنیت سایبری ریسک آی کیو (RiskIQ) به مبلغ نامعلوم اطلاع داد.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، این خرید جدید به مایکروسافت برای توسعه کسب و کار امنیتی خود که سریعتر از بخشهای دیگر رشد دارد، کمک می نماید. مایکروسافت در ژانویه اعلام نمود بیشتر از ۱۰ میلیارد دلار درآمد امنیتی در ۱۲ ماه گذشته داشته است که بیشتر از ۴۰ درصد رشد سال به سال نشان داده است.

اریک دوئر، نایب رئیس امنیت ابری مایکروسافت در یک پست وبلاگ نوشت: نرم افزار ایلومینیت شرکت ریسک آی کیو تهدیدها در سرتاسر فضای فناوری اطلاعات یک سازمان را جمع آوری می کند تا متخصصان امنیتی به حساسترین موارد بپردازند. این سیستم در سرتاسر سرویس ابری آزور مایکروسافت و سایر سرویسهای ابری مانند خدمات وب آمازون (AWS) کار می کند.

مایکروسافت به تازگی با مسائل امنیتی شامل بهره برداری هکرها از حفره های امنیتی نسخه های نرم افزار ایمیل و تقویم اکسچنج سرور این شرکت روبرو شده است. این غول نرم افزاری بعد از اینکه هکرها سال قبل به پایگاه داده شرکت سولار ویندز رخنه کردند، چندین شرکت را برای تقویت امکانات امنیتی خود خریداری کرد. ماه میلادی گذشته هم شرکت ReFirm Labs را خریداری کرد که متخصص تاب آوری اینترنت اشیاء است. احتیاج به امنیت سازمانی بهتر اوایل ماه میلادی جاری به دنبال حمله هکرها به شرکت کاسیا باردیگر بارز شد. باآنکه کاسیا کوشش کرد شدت این رویداد را کم اهمیت جلوه دهد اما شرکت امنیت سایبری هانترس برآورد کرد که هزاران شرکت کوچک در این حمله هدف قرار گرفتند.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، ریسک آی کیو در سال ۲۰۰۹ تاسیس شد و در سانفرانسیسکو مستقر است. این شرکت بیشتر از ۲۰۰ کارمند دارد و سرمایه گذارانش شامل باتری ونچرز و مَس موچوآل ونچرز هستند. یکی از رقیبانش شامل شرکت مایم کست است. ریسک آی کیو که با شرکتهایی نظیر فیسبوک و سرویس پستی آمریکایی برای شناسایی نقاط ضعفشان در مقابل حملات سایبری همکاری داشته است، علاوه بر نرم افزارش برای انتشار گزارش سالانه ای به نام "اویل اینترنت مینت" مشهور است که به بررسی میزان فعالیت مخربی می پردازند که در ۶۰ ثانیه یا کمتر اتفاق می افتد.

پیشتر بلومبرگ به نقل از منابع ناشناس گزارش کرده بود مایکروسافت بیشتر از ۵۰۰ میلیون دلار برای خرید شرکت ریسک آی کیو پرداخت خواهد نمود.
1400/04/22
21:52:42
0.0 / 5
263
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , سرویس , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری