توسعه صنعت امنیت سایبری چین كلید خورد

توسعه صنعت امنیت سایبری چین كلید خورد

به گزارش سرگرمی کامپیوتری پیش نویس برنامه عملیاتی سه ساله برای توسعه صنعت امنیت سایبری چین از جانب وزارت صنعت و فناوری اطلاعات این کشور منتشر گردید.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین برآورد کرده که ارزش صنعت امنیت سایبری تا سال ۲۰۲۳ می تواند به بیشتر از ۲۵۰ میلیارد یوان (۳۸.۶ میلیارد دلار) بالغ شود.

این پیش نویس در حالی انتشار یافته که مقامات چین تلاشها برای تدوین مقرراتی به منظور حاکمیت بهتر ذخیره سازی داده، انتقال داده و حریم خصوصی داده شخصی را مضاعف کرده اند.

سازمان فضای سایبری چین طی تعطیلات آخر هفته گذشته تدوین مقرراتی را پیشنهاد کرد که بر مبنای آن شرکتهای فناوری غنی از داده که بیشتر از یک میلیون کاربر دارند قبل از ورود به بازارهای سهام خارجی، هدف بازبینیهای امنیتی قرار می گیرند.

این مقررات به دنبال تحقیقات رگولاتوری از غول تاکسی اینترنتی چینی "دیدی چوکسینگ" به علت نقض قوانین حریم خصوصی داده در دست بررسی قرار دارند.

رگولاتور فضای سایبر چین روز یکشنبه اعلام نمود به فروشگاههای اپلیکیشن دستور داده است عرضه اپلیکیشن شرکت "دیدی گلوبال" را به علت جمع آوری غیرقانونی اطلاعات شخصی کاربران توسط این شرکت متوقف کنند. چند روز بعد از اینکه مبادله سهام شرکت دیدی در بازار نیویورک شروع شد و این شرکت ۴.۴ میلیارد دلار از عرضه اولیه عمومی سهام خود تهیه کرد، سازمان فضای سایبری چین از شرکت دیدی خواست تغییراتی صورت داده و به مقررات حمیات از داده چینی عمل کند. با این وجود رگولاتور فضای سایبر چین به ماهیت تخلف دیدی اشاره ای نکرد.

شرکت دیدی در واکنش به این خواسته مقامات چینی، اعلام نمود ثبت نام کاربران جدید را متوقف کرده و اپلیکیشن خویش را از فروشگاههای برنامه حذف می کند و تغییراتی را برای رعایت مقررات و پشتیبانی از حقوق کاربران صورت خواهد داد. این خدمات تاکسی آنلاین در چین و بیشتر از ۱۵ بازار دیگر فعالیت داشته و اطلاعات زیادی درباره رفت و آمدهای روزانه جمع آوری می کند. این شرکت بخشی از این داده را برای فناوریهای رانندگی خودران و تحلیل ترافیک استفاده می نماید.

بر اساس گزارش رویترز، چین درحال مقابله با نفوذ روز افزون غولهای فناوری چینی به علت نگرانیهای ضد انحصارطلبی و امنیت داده است.
1400/04/21
23:31:40
0.0 / 5
370
تگهای خبر: آنلاین , اینترنت , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری