یك اپلیكیشن جدید به جمع رقیبان كلاب هاوس پیوست

یك اپلیكیشن جدید به جمع رقیبان كلاب هاوس پیوست

به گزارش سرگرمی کامپیوتری اپلیکیشن موبایل جدید ˮاسپاتیفای گرین رومˮ که به کاربران جهانی اجازه می دهد به اتاقهای صوتی زنده پیوسته یا میزبانی آنها را برعهده بگیرند و این مکالمات را به پادکست تبدیل کنند، از جانب شرکت اسپاتیفای ارائه شد.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، اپلیکیشن "اسپاتیفای گرین روم" مبتنی بر کد فعلی شرکت "لاکر روم" است که در مارس توسط اسپاتیفای خریداری شد تا به این شرکت برای ورود سریعتر به بازار شبکه اجتماعی صوتی کمک نماید. در واقع کاربران فعلی لاکر روم شاهد به روزشدن اپلیکیشن خود و تغییر نام آن به اسپاتیفای گرین روم خواهند بود.

لاکر روم از یک طرح سفید و نارنجی مایل به قرمز استفاده می کرد اما اپلیکیشن گرین روم ظاهری حدودا شبیه اسپاتیفای دارد و همان پالت رنگ، فونت و شمایل مشابه اسپاتیفای را بهره برده است.

برای پیوستن به اپلیکیشن جدید، کاربران اسپاتیفای با اطلاعات حساب اسپاتیفای خود می توانند وارد شوند. سپس از مرحله ای عبور می کنند که به آنها اجازه می دهد علایق خویش را پیدا کنند.

فعلا روند پیدا کردن برنامه های صوتی برای گوش کردن عموما متکی به کاربرانی است که به گروههای درون این اپلیکیشن می پیوندند. این شیوه شبیه عملکرد لاکر روم است که در آن کاربران تیمهای ورزشی محبوب خویش را پیدا و دنبال می کردند. اما گروههای گرین روم عمومی تر بوده و دیگر منحصر به ورزش نیستند. اسپاتیفای می خواهد به مرور از فناوری شخصی سازی خود برای وصل کردن کاربران به محتوایی که مایل به شنیدن آن هستند، استفاده نماید.

قابلیتهای اسپاتیفای گرین روم تا حدود زیادی مشابه اپلیکیشن های رقیب مانند کلاب هاوس، اسپیس توییتر و لایو اودیو روم فیسبوک است. سخنرانها در اتاق در بالای صفحه قرار می گیرند و شنونده ها در پایین صفحه به شکل آیکنهای کوچکتر قرار می گیرند. گزینه های بی صدا کردن، کنترلهای نظارتی و امکان آوردن شنونده ها به صحنه گفت و گو در جلسات صوتی زنده وجود دارد. اتاقها می توانند حداکثر ۱۰۰۰ نفر را میزبانی کنند و اسپاتیفای انتظار دارد این ظرفیت افزایش پیدا کند.

چند تفاوت کلیدی میان اسپاتیفای گرین روم و اپلیکیشن های مشابه وجود دارد. بعنوان مثال امکان چت متنی زنده وجود دارد که میزبان می تواند آنرا هر زمان که بخواهد فعال یا غیرفعال نماید. میزبانان همینطور می توانند درخواست کنند فایل صوتی برنامه صوتی زنده آنها بعد از اتمام، ویرایش شده و به یک اپیزود پادکست تبدیل گردد.

شاید مهم ترین نکته این است که جلسات صوتی زنده توسط خود اسپاتیفای ضبط می شوند. این شرکت اعلام نمود اقدام مذکور با هدف نظارت صورت می گیرد. اگر کاربری مساله ای را در یک اتاق صوتی گرین روم گزارش کند، اسپاتیفای می تواند به بررسی آن بپردازد و مشخص نماید چه اقدامی باید انجام بگیرد. این حوزه ای است که کلاب هاوس در آن با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند و کاربران گاهی با بدرفتاریهایی نظیر نژادپرستی و زن ستیزی در این پلت فرم روبرو می شوند. کلاب هاوس به تازگی اعلام نموده بود شماری از اتاقها را به علت یهودی ستیزی و نفرت پراکنی بسته است.

بر اساس گزارش تک کِرانچ، شرکت اسپاتیفای همینطور راه اندازی صندوق تولیدکننده محتوای اسپاتیفای را اعلام نمود که هدف آن کمک به تولیدکنندگان محتوای صوتی در آمریکا برای درآمدزایی از محل کارشان است. با این وجود جزئیات بیشتری در این حوزه عرضه نکرد.

منبع:

1400/03/29
11:24:21
0.0 / 5
659
تگهای خبر: چت , شركت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری