درباره رفتار ضدرقابتی؛

ناتوانی نمایندگان اپل و گوگل در قانع كردن سناتورهای آمریكایی

ناتوانی نمایندگان اپل و گوگل در قانع كردن سناتورهای آمریكایی

روز گذشته جلسه استماع گوگل و اپل در کنگره آمریکا برگزار شد اما توضیحات نمایندگان شرکت ها درباره دریافت هزینه از توسعه دهندگان اپ ها و رفتار غیررقابتی نمایندگان را قانع نکرد.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از رویترز، روز گذشته پنلی از سناتورهای آمریکایی از مقامات اپل و گوگل درباره سلطه اپ استورهای آنها و همینطور سواستفاده از قدرت در مقابل رقبای کوچک تر سوالاتی پرسیدند.
ایمی کلوبوچار سناتور ارشد دموکرات در این نشست استماع گفت اپل و گوگل می توانند از قدرت شأن برای مستثنی کردن یا سرکوب کردن اپ هایی استفاده کنند که رقیب محصولاتشان به حساب می آیند و هزینه هایی زیاد از توسعه دهندگان دریافت می کنند که روی رقابت تاثیر می گذارد.
این در حالی است که عده ای از توسعه دهندگان اپ همچون اسپاتیفای (سرویس پخش موسیقی) از مدت ها قبل شکایت دارند که سیاست الزامی اشتراک گذاری درآمد حاصل از فروش محصولات دیجیتال و قوانین حضور در اپ استورهای اپل و گوگل نوعی رفتار ضد رقابتی بشمار می رود.
نمایندگان اپل و گوگل در این نشست به سناتورها اعلام نمودند شرکتهای مذکور به شدت فروشگاه های اپ خویش را کنترل می کنند و قوانین در ارتباط با اشتراک گذاری درآمد اپ ها برای تأمین هزینه های اقدامات امنیتی جهت حفاظت از مشتریان در مقابل اپ ها و اقدامات مخرب لازم است.
اما کایل آن دیر مدیر ارشد همخوانی اپل در پاسخ به سوال سناتور جاش هاولی اعلام نمود تمام هزینه های دریافتی از توسعه دهندگان اپ ها صرف اقدامات امنیتی نمی گردد.
اما توضیحات «آن دیر» و ویلسون وایت (یکی از مدیران گوگل و نماینده شرکت در جلسه استماع) درباره عدم دریافت هزینه های الزامی از اوبر و اپ هایی که محصولات فیزیکی می فروشند، نمایندگان مجلس آمریکا را قانع نکرد.


منبع:

1400/02/02
18:01:19
0.0 / 5
836
تگهای خبر: دیجیتال , سرویس , شركت , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری