مطالعات طرح سیم كارت دانش آموزی نهایی شد

مطالعات طرح سیم كارت دانش آموزی نهایی شد

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش از نهایی شدن مطالعات طرح سیم کارت دانش آموزی اطلاع داد و اظهار نمود: سیم کارت دانش آموزی خصوصیت هایی دارد که بر مبنای آن امکان محدودکردن دسترسی ها و تنظیم گری را به والدین می دهد.


محمود حبیبی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در حوزه سیم کارت دانش آموزی با همکاری وزارت ارتباطات فعالیتی را شروع کردیم که در مرحله مطالعه آن هستیم و این طرح بزودی نهایی خواهد شد اظهار نمود: مصونیت دانش آموزان از صدمه های فضای مجازی علاوه بر وزارت آموزش و پرورش، دغدغه اولیا هم هست.

وی اضافه کرد: هدف از سیم کارت دانش آموزی این است که محیطی امن برای دانش آموزان ایجاد شود. خیلی از اولیاء این دغدغه را دارند که با ایجاد شبکه شاد و استفاده از فضای مجازی ناچار هستند تجهیزات هوشمند متصل به شبکه اینترنت را در اختیار فرزندان خود قرار دهند که امکان دارد صدمه هایی به همراه داشته باشد.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ما باید فضایی را فراهم نماییم که به این دغدغه پاسخ دهیم اظهار داشت: خصوصیت هایی برای نظارت و کنترل فعالیتهای دانش آموزان بر این سیم کارت تعبیه خواهد شد که دسترسی ها را کنترل می کند و والدین می توانند در محدود کردن دسترسی ها نقش داشته باشند و به شکلی تنظیم گری کنند.

حبیبی همینطور ضمن اشاره به تفاهم با وزارت ارتباطات پارسال و اتصال حدود ۷۰ هزار مدرسه به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت به صورت مجانی اظهار نمود: به دنبال آن هستیم شبکه خاص برای وزارت آموزش و پر ورش داشته باشیم که خیلی از سرویس ها روی همین شبکه عرضه شود.
1400/01/15
23:57:42
0.0 / 5
739
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان سرگرمی كامپیوتری
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری