بزرگترین ناشران هرزنامه در جهان

بزرگترین ناشران هرزنامه در جهان

به گزارش سرگرمی کامپیوتری یافته های یک بررسی نشان داد آمریکا و روسیه بزرگترین توزیع کنندگان هرزنامه در جهان هستند.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، شرکت اطلس وی پی ان با تحلیل هرزنامه هایی که در شش ماه گذشته در سرتاسر جهان از راه ایمیل انتشار یافته بودند، اعلام نمود ۴۴ درصد از هرزنامه ها از آمریکا انتشار یافته اند و آمریکا بزرگترین توزیع کننده هرزنامه ایمیلی در جهان است.

روسیه با سهم یک دهم در انتشار پیامهای هرزنامه ای در ۱۸۰ روز گذشته، دومین توزیع کننده بزرگ هرزنامه در جهان شناخته شد و سپس آلمان با کمتر از هشت درصد، در رتبه سوم قرار گرفت.

چین با وجود سد آهنینی به نام دیوار آتش بزرگ و سیاست ملی، در انتشار هرزنامه ها بالای سه درصد سهم داشت.

بررسی اطلس وی پی ان از ۲۴ هزار و ۲۶۵ هرزنامه ای که در مدت دو هفته ارسال شده بودند، نشان داد ۲۵ درصد آنها بی ضرر هستند و ۲۳ درصدی که خطرناک هستند، حملات فیشینگ بودند. در این پیامها، کاربران به کلیک روی یک لینک یا دانلود یک ضمیمه ایمیل تشویق می شوند تا خلافکاران سایبری از این طریق بتوانند به اطلاعات کاربران دست پیدا کرده و زمینه را برای حملات بیشتر فراهم نمایند.

حدود ۱۷۸۳ ایمیل معادل هفت درصد ایمیلها، کلاهبرداری بودند که یک درصد از ضمیمه های مخرب این ایمیلها، آرشیو بود که متداولترین نوع ضمیمه ایمیل است.

ایمیل همچنان یکی از محبوبترین راههای هدف قرار دادن کاربران به علت متداول بودن استفاده از آن توسط کاربران عادی و تجاری و این حقیقت است که استفاده از آن ارزان و راحت است.

بر اساس گزارش تِک رادار، خلافکاران سایبری به این امید می بندند که کاربران حواس پرت، بی احتیاط یا بیش از اندازه خوش بین، بدافزارهای ضمیمه هرزنامه را دانلود کرده یا اطلاعات شخصی خویش را به اشتراک گذارند.

منبع:

1400/01/07
23:59:49
0.0 / 5
1014
تگهای خبر: دانلود , شركت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری