در سال ۲۰۲۰؛

متوسط درآمد هر حمله باج افزاری به 312 هزار دلار افزایش یافت

متوسط درآمد هر حمله باج افزاری به 312 هزار دلار افزایش یافت

در سال ۲۰۲۰ باج افزار نویسان از اجرای انواع حملات باج افزاری پول خوبی به جیب زدند و متوسط درآمد آنها از محل این حملات بیشتر از دو برابر شد.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از زد دی نت، بررسی های مؤسسه پالوآلتو نتورکس نشان داده است در شرایطی که هر حمله باج افزاری در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۱۵۱۲۳ دلار برای باج افزار نویسان درآمد داشت، این رقم در سال ۲۰۲۰ به ۳۱۲۴۹۳ دلار افزایش پیدا کرد.
متوسط افزایش درآمد باج افزار نویسان در هر سال ۱۷۱ درصد برآورد شده است و آنها بخشی از این مبالغ را صرف طراحی باج افزارهای قدرتمندتر و پیچیده تر می کنند. تعداد حملات باج افزاری هم در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹ سه برابر شده است.
از سوی دیگر شناسایی باج افزار نویسان با عنایت به دریافت مبالغ باج با استفاده از بیت کوین کار ساده ای نیست. این افراد معمولاً پس از قفل کردن اطلاعات کاربران آنها را تهدید به افشای اطلاعات حساس شخصی و تجاری در صورت عدم دریافت باج می کنند و از این طریق به اهداف خود دست می یابند.
تا پیش از سال ۲۰۲۰ بیشترین باج پرداختی به این افراد از ۱۵ میلیون دلار فراتر نرفته بود. اما در سال ۲۰۲۰ رکورد پرداخت ۳۰ میلیون دلار باج هم به ثبت رسید و به نظر می آید این روند تصاعدی در سال ۲۰۲۱ هم ادامه یابد. از موفق ترین گروه های باج افزار نویس میتوان به Ryuk، Egregor، DoppelPaymerو غیره اشاره نمود.


منبع:

1400/01/02
18:20:15
0.0 / 5
873
تگهای خبر: كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری