رتبه ایران در حوزه اینترنت ثابت

رتبه ایران در حوزه اینترنت ثابت

به گزارش سرگرمی کامپیوتری هم اکنون در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۱۹.۵۵ مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به ۱۳۴ از میان ۱۷۵ کشور می رساند.


به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت از مواردی است که همواره برای کاربران دغدغه بوده و یکی از عامل های کیفی خدمات اینترنتی به حساب می آید و وبسایت Speedtest شاخصهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند.
بر این اساس تا ماه ژانویه ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۴۶.۷۴ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۴۹ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۳۷ میلی ثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت هم متوسط جهانی سرعت دانلود، ۹۶.۹۸ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۱.۲۸ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۲۰ میلی ثانیه بود.
طبق آخرین آمار منتشرشده در اسپیدتست، تا ماه فوریه سال ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۴۶.۹۴ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۴۹ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۷ میلی ثانیه است. در حوزه اینترنت ثابت هم متوسط جهانی سرعت دانلود، ۹۷.۵۲ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۱.۷۹ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۰ میلی ثانیه است.


رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه فوریه ۲۰۲۱، به ترتیب به امارات متحده عربی (۱۷۷.۱۶ مگابیت برثانیه)، قطر (۱۷۱.۱۵ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی (۱۶۶.۴۱ مگابیت برثانیه)، چین (۱۴۸.۶۲ مگابیت برثانیه) و عربستان سعودی (۱۱۹.۰۶ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
همینطور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان، به ترتیب به سنگاپور ( ۲۳۸.۵۹ مگابیت برثانیه)، هنگ کنگ (۲۳۱.۷۰ مگابیت برثانیه)، تایلند (۲۱۷.۷۰ مگابیت برثانیه)، رومانی (۲۰۵.۸۹مگابیت برثانیه) و دانمارک (۱۹۷.۲۷ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
هم اکنون متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۵.۵۷ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۱.۴۷ اینترنت موبایل، مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به ۸۴ از میان ۱۴۱ کشور رسانده است. این در شرایطی است که در ماه ژانویه ۲۰۲۱، متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۶.۰۹ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۳۹ مگابیت برثانیه بود.


همینطور طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از اوکراین و فیلیپین کندتر و از موریس و سورینام سریع تر است.


هم اکنون در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۱۹.۵۵ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۲.۳۵ مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به ۱۳۴ از میان ۱۷۵ کشور می رساند. این درحالی است که در ژانویه ۲۰۲۱ در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۱۹.۴۲ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۲ مگابیت برثانیه بود و ایران در جایگاه ۱۳۱ قرار داشت.
همینطور طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران هم اکنون از سومالی و نیکاراگوئه کندتر و از توگو و تانزانیا سریع تر است.


منبع:

1399/12/29
13:53:33
0.0 / 5
774
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , دانلود , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری