لزوم ایجاد ساختار متوازن و تعاملی برای پیشرفت ارتباطات ثابت

لزوم ایجاد ساختار متوازن و تعاملی برای پیشرفت ارتباطات ثابت

سرگرمی کامپیوتری: مدیران شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی بر عادلانه تر کردن تعرفه ها، تغییر در شیوه کسب وکار و ایجاد ساختار متوازن و تعاملی برای پیشرفت حوزه ارتباطات ثابت تاکید نمودند و نیاز توسعه و پیشرفت در زمینه ی اینترنت ثابت را سرمایه گذاری دراین زمینه و منطقی کردن تعرفه ها می دانند.


به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از مخابرات ایران، نشست بررسی و هم اندیشی درحوزه فعالان خدمات ثابت و هم افزایی تمام بازیگران عرصه اینترنت ثابت و ارائه دهندگان خدمات با حضور بازیگران حوزه ارتباطات ثابت کشور شامل شرکت مخابرات ایران و شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی (FCP) برگزار و راهکارهای تقویت بازار ارتباطات ثابت و چالش ها و نقاط ضعف و قوت این حوزه به صورت تخصصی بررسی گردید.

لزوم حرکت در یک مسیر برای رسیدن به اهداف مشترک
سید ایمان میری، مدیرعامل یکی از شرکت های اینترنتی با اعلان اینکه برای بزرگ شدن بازار باید افزایش درآمد داشته باشیم، اظهار داشت: یکی از راه های افزایش درآمد عادلانه و منطقی کردن تعرفه هاست. همه ما می خواهیم تعرفه های خدمات مخابراتی افزایش یابد ودر این زمینه با وزارت ارتباطات باید به یک ادبیات مشترک برسیم. همه شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت ثابت به دنبال یافتن بازار بزرگ تری هستند. برای رسیدن به بازار بزرگ قاعدتا شرکتی که سرمایه گذاری بیشتری می کند سهم بیشتری دارد مانند مخابرات و به طبع باید سود بیشتری هم داشته باشد ولی مساله اینجاست که برای رسیدن به اهداف مشترک باید راهکارهای مناسب اندیشید.
وی با اعلان اینکه شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت ثابت باید هزینه های زیرساختی خودرا طبق قرارداد به مخابرات بدهند، اظهار نمود: شرکت مخابرات نیز باید با تعامل و هماهنگی بیشتر دراین زمینه درست اجرا نماید تا ورودی و خروجی هزینه و درآمد باهم جور شود. مسایل و چالش هایی که از طرف شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت ثابت به رگولاتور عنوان می شود، یکپارچه نیست. مخابرات بعنوان بزرگ این بازار چگونه می تواند به جلو برود؟ باید همه با هم و یک صدا در یک مسیر حرکت نماییم و هر شرکتی راه جداگانه نرود.
میری اضافه کرد: شرکت مخابرات ایران می تواند با بهره گیری از دارایی های خود و ارائه امکانات به شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت ثابت علاوه بر دریافت هزینه و افزایش درآمد برای خود به شرکتها نیز برای افزایش درآمد کمک نماید و سبب بقا و رشد این شرکتها شود. همه شرکتها آمادگی همکاری و پرداخت هزینه در قبال دریافت امکانات زیرساختی از مخابرات را دارند. باید سیاست متوازن در بازار ICT اجرائی شود و شرکت مخابرات برای کاهش هزینه و توسعه بازار باید ساختار و استراتژی مناسب تدوین کند تا سودآور شود.
وی قرارداد بیت استریم را مناسب دانست و اشاره کرد: امیدوارم مدیریت جدید مخابرات با شفافیت بیشتر با شرکتها تعامل و ارتباط برقرار کند تا هماهنگی بیشتر با شرکتها صورت گیرد. شرکتها در زمینه توسعه فیبر نوری آمادگی سرمایه گذاری دارند، به شرطی که شرکتها نیز در درآمد حاصله منصفانه سهیم باشند. با این کار می توان بازار ارتباطات ثابت را باردیگر بدست آورد و مخابرات نیز با عمده فروشی به آرپوی بالایی برسد ودر نتیجه هم خودش هم شرکتها در نهایت سود ببرند.

اولویت سرمایه گذاری به پروانه داران حوزه ICT داده شود
محمدعلی یوسفی زاده؛ مدیرعامل یکی دیگر از شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی، مهم ترین نیاز بازار را هم افزایی واقعی شرکت مخابرات ایران با FCP ها عنوان نمود و اضافه کرد: البته در حوزه رگولاتوری و مباحث دیگر تمام شرکت های ارتباطات ثابت بعنوان یک کل و با هم باشند و همیشه از یک موضع حرکت کنند تا بتوانند موجبات پیشرفت بازار حوزه ارتباطات ثابت را فراهم آورند.
وی با بیان فرازونشیب های موجود در صنعت ICT اظهار داشت: با رویکرد مناسب مدیریت جدید در مخابرات امیدواریم تحولاتی لازم برای ایجاد توسعه بازار صورت گیرد و چالش های موجود را از میان بردارند تا کشور در این عرصه حیاتی به توسعه برسد. لازم است در بخش ICT سرمایه گذاری صورت گیرد و باتوجه به توان سرمایه گذاری در بخش خصوصی که هر چند هم سنگ با سهامداران مخابرات نیست، اولویت به پروانه داران این حوزه داده شود، برای اینکه آنها تا حالا توانستند با سرعت پوشش کافی داشته باشند.
یوسفی زاده به رقابت سالم و برابری تعرفه و کشف خلاقیت های جدید اشاره نمود و اضافه کرد: باید سهم بازار به تفکیک برای شرکت هایی که می خواهند همراه مخابرات باشند تعیین شود تا بتوانند به سمت بازار بزرگ تر در این عرصه پیش بروند. ۲۵ درصد ترافیک آینده ارتباطات در مقابل ۱۰۰ میلیون مشترک تلفن همراه و ۶ میلیون مشترک ثابت، تنها سهم ۴۸ درصدی بازار را داراست. تمامی ترافیک ها به شبکه همراه سوق داده شده و باید بهینه سازی صورت گیرد تا خدمات با کیفیت به خانه های مردم آورده شود و این تنها با تضمین برنامه ها و استراتژی های مخابرات محقق خواهد شد.
زین العابدین گندمکار نیز ضمن تاکید بر لزوم هم افزایی بدون شعارزدگی و حل واقعی چالش های موجود، اظهار نمود: بازار ارتباطات کشور به ویژه در بخش ارتباطات ثابت باید مانند یک دست و نگاه مشترک، مواضع خودرا مطرح کرده و در بخش های قیمت گذاری و تعرفه گذاری نیز، مهم ترین نقش را در ایجاد یک ساختار متوازن و قدرتمند به کمک شرکت مخابرات ایران بعنوان بزرگ ترین اپراتور ایفا کنند. به شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت ثابت فرصت بدهید تا تعامل بیشتر صورت گیرد.
منبع:

1399/12/23
12:52:21
0.0 / 5
819
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری