آمازون به نژادپرستی متهم شد

آمازون به نژادپرستی متهم شد

یک مدیر زن سیاه پوست در شرکت آمازون از این فروشگاه اینترنتی به علت تبعیض و استخدام سیاه پوستان در موقعیت های شغلی رده پایین و ارتقای شغلی کندتر آنها در مقایسه با کارکنان سفیدپوست، شکایت نمود.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، این شکایت از جانب شارلوت نیومن، مدیر توسعه کسب و کار در واحد خدمات وب آمازون مطرح گردیده است. وی اعلام نمود با وجود تعهد آمازون برای مقابله با نژادپرستی و اظهارات همبستگی از جانب جف بزوس، مدیرعاملش، در این شرکت یک الگوی نظامند از تبعیض غیرقابل عبور وجود دارد.

آمازون اعلام نمود درباره این ادعاها تحقیق می کند و برای ایجاد یک فرهنگ منصفانه تلاش می کند و تبعیض برای این شرکت قابل بخشایش نیست. این شرکت اعلام نمود ادعاهای مطرح شده منعکس کننده تلاشها یا ارزشهای ما نیست.

شکایت این مدیر زن سیاه پوست در دادگاه فدرال واشنگتن دی سی تنظیم شده است.

نیومان که دانش آموخته مدرسه بیزنس هاروارد و مشاور سابق سناتور کوری بوکر است، اعلام نمود آمازون در سال ۲۰۱۷ وی را برای شغلی پایینتر از آنچه صلاحیتش تایید شده بود، استخدام کرد و ترفیع وی به پست مدیر ارشد را دو سال و نیم به تاخیر انداخت. او همینطور یک سرپرست مرد را به رفتارهای نژادپرستانه و یک همکارش را به آزار و اذیت متهم کرد.

هر دو مرد بعنوان متهمان در این شکایت نام برده شده اند. سرپرست مذکور تحت یک برنامه تعلیمی قرار می گیرد در حالیکه همکار این زن اخراج شده است.

نیومان به دنبال دریافت خسارت از آمازون است. داگلاس ویگدور، وکیل خانمهایی که از هاروی واین اشتاین، تولیدکننده فیلم و فاکس نیوز بر سر آزار و اذیت یا تبعیض شکایت کرده بودند، وکالت نیومن را برعهده دارد.

آمازون پیش از این از جنبش زندگی سیاهان اهمیت دارد حمایت کرده بود. اندی جاسی، مدیر واحد رایانش ابری آمازون که مقرر است بعنوان مدیرعامل جانشین بزوس شود، در سپتامبر در کنفرانس کارآفرینی شبکه کارمندان سیاه پوست سخنرانی کرده بود.

سایت خبری ریکود هفته گذشته درباره ادعاهای نابرابری نژادی در بررسی عملکرد و ارتقای کارکنان آمازون گزارش داده بود.

بر اساس گزارش رویترز، آمازون همینطور با شکایتهایی روبروست که مدعی هستند با کارکنان در مدیریت پاندمی ویروس کرونا در تاسیساتش بدرفتاری کرده است.

منبع:

1399/12/14
12:59:18
0.0 / 5
870
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری