رفع فیلتر صفحات خبری استرالیایی در فیسبوك

رفع فیلتر صفحات خبری استرالیایی در فیسبوك

به گزارش سرگرمی کامپیوتری فیسبوک به دنبال پیشنهاد دولت استرالیا برای اصلاح قانون جنجالی در ارتباط با شبکه های اجتماعی که آنها را به پرداخت پول برای نمایش محتوای خبری وادار می کند، صفحات خبری استرالیایی را بزودی احیا خواهد نمود.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، استرالیا و فیسبوک بر سر معرفی یک قانون از جانب دولت استرالیا که شرکتهایی نظیر فیسبوک و گوگل را وادار می کند با ناشران رسانه ای برای نمایش محتوای آنها در پلتفرمهایشان قرارداد ببندند، به بن بست رسیده بودند و فیسبوک هفته گذشته همه محتوای خبری و چندین حساب در ارتباط با دولتهای ایالتی و دپارتمانهای خدمات اضطراری در این کشور را مسدود کرد.

اما بعد از یک سری مذاکرات میان جاش فرای دنبرگ، خزانه دار استرالیا و مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک، دو طرف به مصالحه رسیدند.

استرالیا چهار اصلاحیه در قانون پیشنهادی صورت خواهد داد که شامل تغییر مکانیزم داوری الزامی در صورت عدم توافق غولهای فناوری با ناشران بر سر پرداخت پول منصفانه برای نمایش محتوای آنها خواهد بود.

فیس بوک در اطلاعیه ای از موافقت دولت استرالیا برای انجام تغییرات در قانون پیشنهادی ابراز خوشنودی کرد.

یکی از این اصلاحات، دوره میانجی گری دو ماهه قبل از دخالت داور منصوب شده از جانب دولت می باشد تا دو طرف فرصت کافی برای رسیدن به یک توافق خصوصی داشته باشند. همینطور شامل مقرراتی می شود که مشارکت یک شرکت اینترنتی در پایداری صنعت خبر استرالیا را در توافقات فعلی به حساب می آورد.

مشاجره بین فیسبوک و دولت استرالیا به دقت در فضای بین المللی دنبال می شود چونکه سایر کشورها همچون کانادا و انگلیس به دنبال وضع قوانین مشابه هستند.

بر اساس گزارش رویترز، دولت استرالیا تا روز دوشنبه می گفت هیچ تغییری در این قانون صورت نخواهد داد.

منبع:

1399/12/05
14:02:53
0.0 / 5
856
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری