برای مقاله با اخبار جعلی؛

فیسبوك، گوگل، مایكروسافت، تیك تاك و توئیتر تسلیم استرالیا

فیسبوك، گوگل، مایكروسافت، تیك تاك و توئیتر تسلیم استرالیا

تعداد قابل توجهی از شرکتهای فناوری بزرگ که در استرالیا فعال می باشند از موافقت با اجرای دستورالعمل های دولت این کشور با هدف مقابله با انتشار اخبار دروغ در فضای مجازی اطلاع داده اند.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از زد دی نت، شش شرکت فناوری فیسبوک، گوگل، مایکروسافت، تیک تاک، توئیتر و ردبابل اعلام نموده اند از قوانین تازه دولت استرالیا برای پیشگیری از نشر اخبار دروغ و جعلی تبعیت کرده و به مفاد آن پایبند خواهند بود.
قوانین مورد اشاره توسط گروهی معروف به صنعت دیجیتال یا دیجی در استرالیا تهیه شده که یک سازمان غیرانتفاعی مدافع حقوق فعالان صنعت دیجیتال در این کشور است. کار تدوین این قوانین از دسامبر سال ۲۰۱۹ شروع شده است.
قوانین مورد اشاره در هفت بخش تدوین شده اند که در آنها بر لزوم رعایت آزادی بیان و هم عدم پاک شدن محتوای انتشار یافته در پلت فرم های مختلف تنها در صورت طرح ادعای نادرست بودن آن پیش از اثبات قانونی موضوع، تاکید گردیده است.
رعایت حریم شخصی کاربران پلت فرم ها توسط مدیران و گردانندگان آنها و لزوم مقابله با اخبار جعلی با رعایت امنیت و حریم شخصی کاربران اینترنت مسئله دیگری است که در این قانون به آن پرداخته شده است.
توانمندسازی کاربران نکته دیگری است که در این قانون به آن اشاره شده است. بر همین اساس، پلت فرم ها باید به کاربران کمک کنند انتخاب های مناسبی برای دسترسی به محتوای رسانه ای دیجیتال انجام دهند تا کمتر در معرض اخبار و اطلاعات جعلی قرار بگیرند. پشتیبانی از تحقیقات مستقل در مورد سیاست گذاری های پلت فرم ها و فرایندهای تبلیغاتی هم در این قانون پیشبینی شده است.
در انتهای این مجموعه قوانین، پلت فرم ها به کسب اطمینان از امنیت خدمات و محصولات خود و کوشش برای شناسایی حساب های کاربری مشکوک و خرابکار ملزم شده اند.


منبع:

1399/12/04
13:55:37
0.0 / 5
906
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری