متوسط سرعت اینترنت موبایل در ایران به 26 مگ رسید

متوسط سرعت اینترنت موبایل در ایران به 26 مگ رسید

متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل تا آخر اولین ماه سال ۲۰۲۱ در ایران، ۲۶.۰۹ مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به ۸۵ از میان ۱۴۰ کشور می رساند.


به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت از مواردی است که همواره برای کاربران دغدغه بوده و یکی از عامل های کیفی خدمات اینترنتی به حساب می آید. طبق اطلاعات وبسایت Speedtest که شاخصهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند، تا ماه دسامبر سال ۲۰۲۰، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۴۷.۲۰ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۶۷ مگابیت برثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت هم متوسط جهانی سرعت دانلود، ۹۶.۴۳ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۲.۳۱ مگابیت برثانیه بود.
طبق آخرین آمار، تا ماه ژانویه ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۴۶.۷۴ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۴۹ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۳۷ میلی ثانیه است. در حوزه اینترنت ثابت هم متوسط جهانی سرعت دانلود، ۹۶.۹۸ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۱.۲۸ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۲۰ میلی ثانیه است.


رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه ژانویه ۲۰۲۱، به ترتیب به امارات متحده عربی (۱۸۳.۰۳ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی (۱۷۱.۲۶ مگابیت برثانیه)، قطر (۱۷۰.۶۵ مگابیت برثانیه)، چین (۱۴۹.۶۸ مگابیت برثانیه) و عربستان سعودی (۱۱۵.۸۴ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد. همینطور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان، به ترتیب به سنگاپور ( ۲۴۷.۵۴ مگابیت برثانیه)، هنگ کنگ (۲۲۹.۴۵ مگابیت برثانیه)، تایلند (۲۲۰.۵۹ مگابیت برثانیه)، رومانی (۱۹۸.۰۱ مگابیت برثانیه) و دانمارک (۱۹۰.۳۲ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
هم اکنون متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۶.۰۹ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۳۹ مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به ۸۵ از میان ۱۴۰ کشور رسانده است. این در شرایطی است که در ماه دسامبر ۲۰۲۰، متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۵.۳۰ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۳۹ مگابیت برثانیه بود.


همینطور طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از اوکراین و مائوروتیوس کندتر و از فیلیپین و عراق سریع تر است.هم اکنون در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۱۹.۴۲ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۲ مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به ۱۳۱ از ۱۷۵ کشور می رساند. در حوزه اینترنت ثابت در ماه دسامبر، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۱۸.۳۳ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۱.۱۳ مگابیت برثانیه بود.
همینطور طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران هم اکنون از توگو و هندوراس کندتر و از صحرای غربی و نیکاراگوئه سریع تر است.


منبع:

1399/12/03
12:22:21
0.0 / 5
920
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , دانلود , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری