دانشجویان ۶۰ گیگابایت اینترنت دریافت می كنند

دانشجویان ۶۰ گیگابایت اینترنت دریافت می كنند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود بسته 60 گیگابایتی اینترنت آموزش مجازی برای دانشجویان جایگزین رایگان سازی سایت دانشگاه ها شد.


به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، ویروس کرونا از اسفند سال قبل وارد ایران شد و از همان هفته های ابتدایی، برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس، آموزش مجازی در مراکز آموزشی و دانشگاه ها به راه افتاد. در ایام ابتدایی شیوع کرونا، خیلی از کاربران خواهان امکاناتی همچون اینترنت رایگان برای گذراندن این اوقات در منازل بودند؛ موضوعی که محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - با آن موافقت نمود و از ارائه ۱۰۰ گیگابایت اینترنت رایگان ثابت آگاهی داد.
در شرایطی که مراکز آموزشی، مدارس و دانشگاه ها برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند، استفاده از امکانات فضای مجازی از راهکارهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود و این که امکانات ویژه ای جهت آموزش مجازی و ازراه دور برقرار شود. بعد از آن اعلام گردید فهرستی از سایت های دانشگاهی مورد تایید وزارت علوم به اپراتورها ارائه شده که ترافیک این سایت ها برای دانشجویان رایگان است.
همین طور بعد از تصمیم به برگزاری کلاس های دانشگاه ها به صورت مجازی، اعلام گردید آی پی هایی که توسط دانشگاه ها به وزارت ارتباطات اعلام گردد، رایگان است. حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- نیز اعلام نمود که برای رایگان کردن اینترنت دانشگاهی، فهرستی از دانشگاه ها و وزارت علوم، وزارت بهداشت و مراکز حوزوی گرفتیم که شامل آدرس سایت های آموزشی است که امکان آموزش آنلاین را داشته باشد.
با این وجود، در طول این مدت همیشه اعتراضاتی نسبت به رایگان نشدن سایت های دانشگاهی وجود داشته که دلیل استفاده دانشجویان از وی پی ان هنگام اتصال به سامانه های آموزش الکترونیکی و اطلاعات ناقص سامانه هایی که از طرف دانشگاه ها به وزارت ارتباطات اعلام شده، عنوان شد.
بعد از آن ستار هاشمی -معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اعلام نمود: باتوجه به تدبیر رئیس جمهوری، آموزش مجازی دانشگاه ها و حوزه ها در وضعیت کرونا بایستی به صورت رایگان ارائه شود. نظر به دریافت شکایات گوناگون از جانب دانشجویان و طلاب در ترم قبل، نحوه ارائه یارانه آموزش مجازی در ترم جدید تحصیلی تغییر خواهدنمود.

در این راستا آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: نحوه تخصیص یارانه آموزش مجازی، باتوجه به شکایات مختلفی که از شما دریافت کردیم، در ترم دوم تغییر نمود. با مشورتی که با وزارت علوم داشتیم بجای رایگان کردن سایت دانشگاه ها به هر دانشجو و طلبه، یک بسته ۶۰ گیگابایتی تقدیم می نماییم که می توانند به سایت ictgifts.ir مراجعه و ثبت نام کنند. مهلت ثبت نام فقط دو هفته است و امکان تمدید هم وجود ندارد.1399/11/26
23:18:03
0.0 / 5
816
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری