سفارش بیش از هزار موتور گازسوز برای ناوگان آمازون

سفارش بیش از هزار موتور گازسوز برای ناوگان آمازون

سرگرمی کامپیوتری: شرکت آمازون بیش از هزار موتور کامیون که با سوخت گاز طبیعی فشرده کار می کنند، برای ناوگان آمریکایی خود سفارش داد.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، پاندمی ویروس کرونا موجب افزایش فعالیت تحویل کالا در سال ۲۰۲۰ شد و حجم ترافیک کامیونها از سطح سال ۲۰۱۹ فراتر رفت در صورتیکه ترافیک خودرو های سواری کاهش داشت. اما افزایش فعالیت جاده ای به مفهوم آلودگی بیشتر است برای اینکه کامیونهای سنگین گازهای گلخانه ای بیشتری در مقایسه با خودرو های سواری منتشر می کنند.

شرکتهای حمل و نقل در حال ساخت کامیونهای برقی برای کاهش آلایندگی کربن هستند. طبق آمار فدرال آمریکا، عمده بار در این کشور بوسیله کامیونهای متوسط و سنگین حمل می شود که کمتر از پنج درصد از ناوگان جاده ای را می سازند اما عامل بیش از ۲۰ درصد از انتشار گازهای گلخانه ای هستند.

آمازون در اطلاعیه ای اعلام نمود از معرفی راهکارهای پایدار برای حمل و نقل جاده ای بار هیجان زده باست و سرگرم کار روی شماری از انواع خودرو های جدید شامل خودروی برقی و CNG است.

فروش این شرکت اینترنتی ۳۸ درصد در سال ۲۰۲۰ افزایش داشت و می خواهد یک کسب وکار کربن خنثی را تا سال ۲۰۴۰ اداره کند.

این موتورها که توسط جوینت ونچر شرکتها "کامینز" و "وست پورت فوئل سیستمز" تامین می شوند، در کامیونهای سنگین آمازون بکار خواهند رفت که در فاصله انبارها تا مراکز توزیع این شرکت فعالیت دارند. دو منبع مطلع اعلام کردند این موتورها می توانند با منابع تجدیدپذیر و گاز طبیعی غیرتجدیدپذیر کار کنند.

طبق اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریکا، گاز طبیعی در هنگام سوختن در مقایسه با سوخت دیزل ۲۷ درصد کمتر دی اکسید کربن منتشر می کند.

آمازون در سال ۲۰۱۹ هزار ون برقی به شرکت ریویان اتوموتیو سفارش داد. اولین دستگاه از این ونها که برای آخرین مرحله تحویل کالا به مشتری مورد استفاده قرار می گیرند، مقرر است امسال تحویل داده شوند. این شرکت همین طور ۱۸۰۰ دستگاه ون برقی برای ناوگان تحویل کالای اروپایی خود به شرکت مرسدس بنز سفارش داده است.

بر اساس گزارش رویترز، سایر شرکتهای حمل و نقل هم در حال بررسی راههایی برای کاهش انتشار آلایندگی هستند. شرکت یونایتد پارسل سرویس در سال ۲۰۱۹ اعلام نمود در امتداد سرمایه گذاری ۴۵۰ میلیون دلاری برای کاهش آلایندگی محیط زیستی ناوگانش که بیش از ۱۲۳ هزار دستگاه خودرو است، بیش از ۶۰۰۰ دستگاه کامیون گازسوز در مدت سه سال آینده خریداری می کند و خرید گاز طبیعی تجدیدپذیر را بیشتر می کند.

منبع:

1399/11/19
20:37:28
0.0 / 5
825
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری