افشای كلیدهای رمزگشایی یك باج افزار مخرب

افشای كلیدهای رمزگشایی یك باج افزار مخرب

به گزارش سرگرمی کامپیوتری یک باند سازنده باج افزاری مخرب و خطرناک کدهای منبع رمزگشایی از این بدافزار را افشا کرده و به فعالیت خود خاتمه دادند.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از زد دی نت، گروه سازنده این باج افزار معروف به فونیکس کریپتر در حساب کاربری خود در توئیتر اعلام نمودند که کدهای منبع باج افزار مورد اشاره را پاک کرده اند و قصد دارند به فعالیت خود خاتمه دهند.
این افراد با هدف نمایش حسن نیت خود از افشای ابزار رمزگشایی از کدهای مورد اشاره اطلاع داده اند و دستورالعملی تدوین کرده اند که نشان داده است چگونه باید فایل های قفل شده با استفاده از باج افزار فونیکس کریپتر را احیا کرد. از این طریق می توان فایل های قفل شده در گذشته توسط باج افزار مورد اشاره را بدون پرداخت باج به هکرها آزاد کرد.
بررسی های آلن لیسکا محقق امنیتی مؤسسه رکوردد فیوچر نشان داده است که ابزار رمزگشایی فونیکس کریپتر برای آزاد کردن فایل های قفل شده به خوبی عمل کرده و مشکلی ندارد.
البته این نگرانی وجود دارد که باج افزار نویسان دیگری با بررسی اطلاعات افشاشده از باج افزار فونیکس کریپتر او با بررسی همین ابزار رمزگشایی درصدد تولید و انتشار باج افزارهای تازه ای باشند.


منبع:

1399/11/13
15:40:58
0.0 / 5
932
تگهای خبر: توئیتر , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری