دستور ایتالیا به تیك تاك برای مسدود كردن دسترسی كاربران خردسال

دستور ایتالیا به تیك تاك برای مسدود كردن دسترسی كاربران خردسال

به گزارش سرگرمی کامپیوتری دیده بان پشتیبانی از دیتای ایتالیا به سرویس ویدیویی تیک تاک دستور داد دسترسی کاربرانی که سنشان را نمی توانند تایید کنند، مسدود کند.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، دستور این ممنوعیت چند روز بعد از مرگ دختر خردسالی در پالرمو که ظاهرا در چالش آنلاین به راه افتاده در تیک تاک شرکت کرده بود، صادر شد.

سازمان پشتیبانی از دیتای ایتالیا در اطلاعیه ای اعلام نمود این سازمان به دنبال مرگ وحشتناک یک دختر ۱۰ ساله در پالرمو تصمیم گرفت دخالت کند. اپلیکیشن تیک تاک اجازه پردازش اطلاعات کاربرانی که مطابق با اجبار سنی اجبار شده از جانب این سازمان نیستند را ندارد.

این ممنوعیت موقت تا ۱۵ فوریه که این سازمان به ارزیابی مقررات حریم خصوصی دیتا می پردازد، ادامه خواهد داشت. دیده بان ایتالیایی با عنایت به این که تیک تاک اعلام نموده مرکز اصلی فعالیتش در ایرلند دایر خواهد بود، به مقامات پشتیبانی از دیتای ایرلند اطلاع داده است.

رونزولی، رئیس کمیسیون کودک و نوجوان ایتالیا در توییتر ممنوعیت وضع شده در تیک تاک را بموقع و مناسب توصیف کرد و اظهار داشت: ایمنی خردسان باید به هر قیمتی حفظ شود و نمی توانیم اجازه دهیم اتفاقی مانند آنچه که در پالرمو صورت گرفت تکرار شود و یک شبکه اجتماعی در یک خودکشی سهیم باشد.

تیک تاک پیش از این در ایتالیا به عدم توجه کافی به پشتیبانی از خردسالان و نقض حریم خصوصی دیتا متهم شده بود. این شبکه اجتماعی متهم شده سیاستهای ضعیفی دارد که به کاربران پایینتر از ۱۳ سال اجازه می دهد مقررات در ارتباط با محدودیت سنی را دور بزنند.

بر اساس گزارش یورونیوز، دفتر دادستان عمومی در پالرمو بعد از مرگ دختر ۱۰ ساله بر اثر خفگی که سبب واکنش گسترده در ایتالیا شده، اعلام نمود تحقیقاتی را در مورد تیک تاک برای تحریک به خودکشی گشوده است.
1399/11/05
21:52:03
0.0 / 5
881
تگهای خبر: آنلاین , سرویس , شركت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری