كدام بسته های اینترنت موبایل به صرفه تر است؟

كدام بسته های اینترنت موبایل به صرفه تر است؟

به گزارش سرگرمی کامپیوتری رگولاتوری اعلام نمود میانگین قیمت هر گیگابایت اینترنت در بسته های طولانی مدت اپراتورها که اعتبار زمانی بیشتری دارند، ارزان تر از میانگین قیمت در بسته های کوتاه مدت است و افرادی که به صورت مستمر از اینترنت استفاده می نمایند، می توانند برای کاهش هزینه های خود بسته های بلندمدت را خریداری کنند.


به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، اگر مشترکی بسته اینترنتی خریداری نکند و به صورت آزاد از اینترنت همراه خود استفاده نماید، در هزینه های سیم کارتش اختلاف قیمت بسیاری به وجود می آید. بنابراین هم اکنون بیشتر استفاده از مصرف داده همراه به سمت بسته های تشویقی و تخفیفی اپراتورها هدایت می شود.
در این راستا، پیمان قره داغی اظهار داشت: در صورتیکه مشترکان اپراتورهای سیار به پیامی که از طرف اپراتور در خصوص اتمام حجم بسته اینترنت همراه برایشان ارسال می شود، توجه نکنند و برای خرید یا تمدید بسته اینترنت جدید اقدام نکنند؛ تعرفه اینترنت مصرفی مشترک به صورت آزاد محاسبه می شود که این مورد می تواند هزینه بسیاری برای مشترکان به همراه داشته باشد.
مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری با اشاره به اینکه تعرفه هر گیگابایت اینترنت آزاد برای سیمکارت های دایمی حدود ۴۲ هزار تومان و برای سیمکارت های اعتباری حدود ۶۳ هزار تومان است، اظهار داشت: بر همین مبنا رگولاتوری از اپراتورها خواست طرح کنترل مصرف آزاد را در چارچوب کد دستوری تعریف کنند تا مشترکان بعد از اتمام اعتبار بسته با فعال کردن آن بتوانند مصرف آزاد اینترنت خویش را کنترل کنند.
قره داغی اضافه کرد: بر همین مبنا مشترکان تلفن همراه برای کنترل هزینه های اینترنت خود می توانند با شماره گیری کدهای دستوری اعلام شده، مصرف آزاد اینترنت را در سیمکارت های خود مسدود کنند. البته اگر مشترکی بخواهد مصرف اینترنت آزاد را برای سیمکارت خود فعال کند هم می تواند در اپراتور همراه اول کد دستوری #۱۱۴*۱۰۰* و در اپراتور ایرانسل هم کد دستوری #۴*۳*۵۵۵*را شماره گیری کند.

چالش مشترکان برای اتخاب بسته مناسب دیتا
وی با اشاره به اینکه توسعه کسب وکارهای اینترنتی، گسترش دورکاری و برخط شدن آموزش و تحصیل در کشور، سبب افزایش میزان استفاده مشترکان از اینترنت شده است، اظهار نمود: هم اکنون انتخاب مناسب ترین بسته دیتا به یکی از چالش های پیش روی مشترکان، تبدیل گشته است. برپایه بررسی های انجام شده، میانگین قیمت هر گیگابایت اینترنت در بسته های طولانی مدت اپراتورها که اعتبار زمانی بیشتری دارند، ارزان تر از میانگین قیمت در بسته های کوتاه مدت است.
مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری، اظهار داشت: بر همین مبنا به افرادی مانند معلمان، دانش آموزان، دانشجویان، کارمندان، صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و... که در طول سال و به صورت مستمر از اینترنت استفاده می نمایند، سفارش می شود برای کاهش هزینه های خود بسته های بلندمدت، که دارای اعتبار زمانی بیشتری است را خریداری کنند.
قره داغی درباره روش های خرید بسته های اینترنت همراه در اپراتورهای مختلف بیان نمود: برای خرید بسته های اینترنت همراه در اپراتورهای سیار، اپلیکیشن همراه من (my mci) و کد دستوری #۱۰۰*در همراه اول، اپلیکیشن ایرانسل من (my irancell) و کد دستوری #۵*۵۵۵* در ایرانسل و اپلیکیشن رایتل من (my rightel) و کد دستوری #۱۴۲* در رایتل وجود دارد که مشترکان می توانند با استفاده از آنها بسته اینترنت مناسب خویش را انتخاب و خریداری کنند.
منبع:

1399/11/01
18:18:26
0.0 / 5
1132
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری