پارلر با حمایت روس ها آنلاین شد

پارلر با حمایت روس ها آنلاین شد

سرگرمی کامپیوتری: وب سایت و اپلیکیشن شبکه اجتماعی پارلر (Parler) که محبوب راستگرایان افراطی آمریکایی است، با کمک یک شرکت فناوری روسی موفق شد آنلاین شود.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، پارلر به دنبال قطع میزبانی وب توسط شرکت آمازون و سایر شرکایش به سبب مدیریت ضعیف محتوایی که از طرف کاربران ارسال می شود و به خشونت تشویق می کند، قطع شده بود.

وب سایت پارلر روز دوشنبه باردیگر قابل دسترس شد با این همه تنها پیام مدیرعامل آن به چشم می خورد که وعده داد در کوشش برای احیای فعالیت است.

رونالد گیلمت، کارشناس زیرساخت به رویترز اظهار داشت: آدرس پروتکل اینترنتی مورد استفاده پارلر متعلق به شرکت DDos-Guard بود که تحت کنترل دو مرد روسی قرار داشته و خدماتی همچون حمایت در مقابل حملات داس فراهم می آورد.

اگر وب سایت پارلر بطور کامل احیا شود، کاربران آن می توانند باردیگر پیامها را مشاهده کرده و کامنت اظهار کنند. خیلی از کاربران این اپلیکیشن را ترجیح می دهند که هم اکنون از فروشگاههای برنامه رسمی اپل و گوگل حذف گردیده است.

جان ماتز، مدیرعامل پارلر هفته گذشته به رویترز اظهار داشت: این شرکت سرگرم مذاکره با شرکتهای خدمات وب گوناگون است.

شرکت DDos-Guard با سایر سایتهای نژادپرست، راستگرا و نظریه پرداز توطئه که توسط قاتلان برای اشتراک گذاری پیام استفاده شده، همکاری کرده و همین طور از سایتهای دولت روسیه پشتیبانی کرده است.

مخالفان پارلر می گویند وابستگی به یک شرکت روسی، یک ریسک امنیتی احتمالی برای این سرویس شبکه اجتماعی بوده و انتخاب عجیبی برای سایتی است که محبوب میهن پرستان افراطی آمریکایی است.

پروپاگاندای روسیه از یک طرف با پشتیبانی از دونالد ترامپ و گسترش ادعاهای تقلب در انتخابات، تفرقه سیاسی در آمریکا را شدت بخشیده و از طرف دیگر به خشونت پلیس معترض شده است.

بر اساس گزارش رویترز، پارلر که اعلام نموده بیش از ۱۲ میلیون کاربر دارد، دوشنبه هفته گذشته از آمازون به سبب قطع خدمات میزبانی وب شکایت نمود.

منبع:

1399/11/01
12:15:40
0.0 / 5
879
تگهای خبر: آنلاین , اینترنت , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری