ایتالیا هم به واتس اپ گیر داد

ایتالیا هم به واتس اپ گیر داد

به گزارش سرگرمی کامپیوتری دیده بان پشتیبانی از دیتای مصرف کنندگان در ایتالیا اخطار داد تغییرات حریم خصوصی اپلیکیشن پیام رسان واتس اپ برای کاربران نامفهوم و گیج کننده است.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، واتس اپ ماه جاری به دو میلیارد کاربرش اعلام نمود حق دارد اطلاعات کاربران را با شبکه فیسبوک – شرکت مادر این پیام رسان- به اشتراک بگذارد. تغییرات در شرایط و خدمات واتس اپ که از هشتم فوریه اجرایی می شود به این اپلیکیشن اجازه می دهد اطلاعات کاربران را با شرکت فیسبوک به اشتراک بگذارد. کاربران باید با شرایط جدید که به آنها اجازه می دهد هدف تبلیغات هدفمند قرار گیرند موافقت کنند در غیر این صورت دسترسی به اکانتهایشان در واتس اپ را از دست می دهند.

دیده بان پشتیبانی از دیتای ایتالیا در اطلاعیه ای اعلام نمود که این تغییرات با عنایت به مقررات حریم خصوصی باید محتاطانه ارزیابی شوند و این نهاد به دنبال دستورالعمل مربوط از نهاد عالی حریم خصوصی اتحادیه اروپا خواهد بود.

شرایط جدید که به زودی اجرایی می شود، سبب انتقاد گسترده کارشناسان فناوری، مدافعان حریم خصوصی، کارآفرینان میلیاردر و سازمانهای دولتی شده و موج کوچ کاربران به سرویسهای رقیب را به دنبال داشته است. واتس اپ اعلام نموده که این تغییرات ضروری بوده و به یکپارچگی بهتر این پیام رسان با سایر محصولات فیسبوک کمک می نماید. این پیام رسان محبوب در واکنش به انتقادات گسترده، توضیح داده که تغییرات مذکور شامل پیامهای خصوصی کاربران با دوستان و خانواده شان نمی گردد.

دیده بان ایتالیا اعلام نموده که امکان دارد ناچار شود دست به اقدام زده و از کاربران ایتالیایی حمایت کرده و مقررات حفاظت از دیتا را به اجرا بگذارد.

هشدار ایتالیایی ها در حالی مطرح شده که کمیسیون حفاظت از دیتای ایرلند که رگولاتور اصلی اتحادیه اروپا برای فیسبوک است، اعلام نمود به پایان تحقیقات جداگانه ای درباره شفافیت اشتراک گذاری اطلاعات در واتس اپ به خصوص اطلاعاتی که با شرکت مادرش به اشتراک می گذارد، نزدیک شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دیده بان ایرلندی ماه گذشته پیش نویس تصمیم خود در این حوزه را به سایر رگولاتورهای اتحادیه اروپا ارسال کرد. نظر همه ۲۷ دیده بان حریم خصوصی اتحادیه اروپا در تحقیقات گسترده در این بلوک لازم است.

در هند هم دادخواستی به دادگاه در مورد تغییر سیاست حریم خصوصی واتس اپ ارائه شده که چالش حقوقی دیگری برای این پیام رسان بوجود می آورد. در این دادخواست آمده است واتس اپ با اشتراک گذاری، ارسال و ذخیره سازی اطلاعات کاربران در کشور دیگر، امنیت ملی را به خطر انداخته است.

در هند که با ۴۰۰ میلیون کاربر، بزرگترین بازار واتس اپ است، خیلی از کاربران نصب اپلیکیشنهای رقیب مانند سیگنال و تلگرام را شروع کرده اند.

بر اساس گزارش رویترز، تغییرات واتس اپ در ترکیه هم تحقیقات دولتی در مورد این سرویس پیام رسان و شرکت مادرش را به دنبال داشته است.

منبع:

1399/10/26
23:22:56
0.0 / 5
930
تگهای خبر: خدمات , سرویس , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری