توقف استفاده از نرم افزارهای تشخیص چهره در مدارس نیویورك

توقف استفاده از نرم افزارهای تشخیص چهره در مدارس نیویورك

سرگرمی کامپیوتری: به دنبال اعتراض های گسترده گروه های مدافع حریم شخصی و امنیت کودکان و نوجوانان در نیویورک آمریکا، استفاده از نرم افزارهای تشخیص چهره در مدارس این ایالت متوقف گردید.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از سی نت، اندرو کیومو فرماندار نیویورک اخیرا لایحه ای را امضا کرده که به سبب آن استفاده از فناوری های بیومتریک در مدارس تا جولای سال ۲۰۲۲ ممنوع می باشد. به همین دلیل مناسب بودن یا نبودن استفاده از فناوری مورد اشاره در مدارس بررسی خواهد شد و در نهایت دراین زمینه طی سالهای آتی تصمیم گیری می شود.
نیویورک نخستین ایالت آمریکاست که استفاده از فناوری تشخیص چهره را در مدارس دولتی و خصوصی خود ممنوع می کند. نگرانی از نقض حریم شخصی دانش آموزان و نیز ضعف های نرم افزارهای تشخیص چهره در زمینه شناسایی دقیق هویت افراد همچون عوامل مخالفت با بهره گیری از آنها در مدارس است. نرم افزارهای مورد اشاره معمولاً در تشخیص هویت دقیق رنگین پوستان و زنان ضعف های جدی دارند.
بر اساس اطلاعیه ای که فرماندار نیویورک دراین زمینه منتشر نموده، فناوری تشخیص چهره باوجود مزایایی که دارد، نگرانی هایی را در زمینه حفظ حریم شخصی کاربران به وجود می آورد که به خصوص باید در مدارس مورد توجه قرار بگیرند. پس فعلاً باید از استفاده از این فنآوری خودداری کرد و برای رفع مشکلات آن با متخصصان و صاحب نظران بیشتر گفتگو نمود.
در ماه ژوئن گذشته اتحادیه آزادی های مدنی نیویورک اداره آموزش ایالت نیویورک را به سبب موافقت با بهره گیری از فناوری تشخیص چهره مورد پیگرد قضائی قرار داده بود.


منبع:

1399/10/06
19:49:15
0.0 / 5
1104
تگهای خبر: آموزش , فناوری , كاربر , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری