عرضه سامانه ای برای پیش بینی سیلاب با داده های ماهواره ای

عرضه سامانه ای برای پیش بینی سیلاب با داده های ماهواره ای

سرگرمی کامپیوتری: یکی از شرکت های دانش بنیان موفق به پیاده سازی سامانه پیش بینی سیلاب با بهره گیری از داده های ماهواره ها شده است.


به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در امتداد پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان برای توسعه فناوری های کاربردی در این صنایع، مبادرت به پشتیبانی از مجموعه ای فناور کرده است تا بتوانند سامانه پایش ماهواره ای خودرا توسعه دهند.
این شرکت دانش بنیان در عرصه ارائه خدمات هوشمند حوزه ژئوماتیک (سنجش از دور و GIS) است و قبل از آغاز سیلاب های اخیر به کمک سیستم هوشمند مانیتورینگ ماهواره ای خود بروز آب گرفتگی در جنوب غربی کشور را پیش بینی و به سازمان ها و مردم استان های درگیر سیل ارسال کرده بود.
این شرکت دانش بنیان با بهره گیری از پردازش داده های تولید شده خود مانند داده های ماهواره‎ای، وضعیت توپوگرافی، مدلهای پیش بینی بارش، اطلاعات آب شناسی(هیدرولوژی) و غیره، مناطق و محدوده های با ریسک بالای سیلاب را مشخص کرده و به کاربران هشدارهای لازم را ارسال کرد.
برمبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، در سیلاب هفته اول و دوم آذرماه هم این مجموعه فناور، علاوه بر هشدار سیلاب، به حوزه امدادرسانی برای تشخیص محدوده های سیلابی و آبگرفته با بهره گیری از پردازش تصاویر راداری به کمک سامانه طراحی شده در شرکت به یاری امدادگران شتافته است.
منبع:

1399/09/19
17:39:57
5.0 / 5
1005
تگهای خبر: خدمات , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری