پس از فیس بوك و توئیتر مطرح شد؛

هشدار سناتورهای آمریكا به یوتیوب برای حذف ویدئوهای دروغین

هشدار سناتورهای آمریكا به یوتیوب برای حذف ویدئوهای دروغین

سرگرمی كامپیوتری: گروهی از سناتورهای دموكرات در مجلس سنای آمریكا از مدیران یوتیوب خواستند تا هر چه سریع تر ویدئوهای انتخاباتی حاوی اطلاعات دروغین را حذف كند.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از بلومبرگ، این سناتورها مدعی شده اند در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تعداد زیادی ویدئو در سایت یوتیوب بارگذاری شده که در آنها اخبار و اطلاعات جعلی در مورد انتخابات آمریکا وجود داشته است.
پیش از این برخی از سناتورهای آمریکایی درخواست های مشابهی را از فیسبوک و توئیتر مطرح کرده بودند و حالا نوبت به طرح این درخواست ها از یوتیوب رسیده است.
در نامه ای که از طرف این سناتورها برای سوزان ووچیچی ارسال شده تصریح شده در مورد انتشار اخبار دروغین انتخاباتی بوسیله ویدئوهای یوتیوب نگرانی های عمیقی وجود دارد و یوتیوب باید رویکرد خودرا دراین زمینه مشخص نماید. به خصوص که مقرر است در آینده نزدیک برای انتخاب دو نماینده ایالت جورجیا در سنای آمریکا انتخابات اجرا شود و انتشار دروغ های انتخاباتی ممکنست بر سرنوشت این انتخابات حساس تأثیر بگذارد.
نمایندگان دموکرات سنای آمریکا در نامه خود افزوده اند که انتشار ویدئوهای انتخاباتی دروغین ممکنست مشروعیت انتخاب جو بایدن بعنوان رئیس جمهور آتی آمریکا و نیز توانایی ها و مشروعیت دولت وی را زیر سوال ببرد و با توجه به این که روند انتقال قدرت فعلی به بایدن مسالمت آمیز نبوده، اخبار جعلی انتخاباتی می تواند سبب وقوع آشوب های مدنی و اعتراض های خیابانی شود.
در هفته های اخیر راست گرایان افراطی حامی ترامپ ویدئوهای فراوانی را در یوتیوب ارسال کرده و نتایج و مشروعیت انتخابات آمریکا را زیر سوال برده اند و ادعای تقلب در برگزاری انتخابات مذکور را مطرح کرده اند. در بعضی از این ویدئوها دعوت به آشوب و تظاهرات مطرح گردیده است. یوتیوب برچسب طرح ادعاهای دروغ را به بعضی از این ویدئوها افزوده، اما منتقدان می گویند چنین اقدامی کافی نیست.


منبع:

1399/09/05
13:45:04
5.0 / 5
1011
تگهای خبر: توئیتر , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری