هكر معروف مدیر امنیت توییتر شد!

هكر معروف مدیر امنیت توییتر شد!

به گزارش سرگرمی كامپیوتری غول رسانه اجتماعی توییتر در مواجهه با تهدید مقررات سخت گیرانه و رخنه های امنیتی جدی، یكی از بهترین هكرهای جهان را برای مقابل با همه این تهدیدات بعنوان مدیر امنیت خود استخدام كرد.



به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، توییتر پیتر زاتکو را که با اسم مستعار هکری ماج شناخته شده است، در پست جدید مدیر امنیت انتخاب کرد و به وی اختیارات گسترده ای برای سفارش تغییرات در ساختار و شیوه های فعالیت این شرکت داد. زاتکو به جک دورسی، مدیرعامل توییتر پاسخ داده و انتظار می رود بعد از یک بازنگری ۴۵ تا ۶۰ روزه، مدیریت وظایف امنیتی مهم را بدست بگیرد.

زاتکو در یک مصاحبه اختصاصی اظهار داشت که به بررسی امنیت اطلاعات، یکپارچگی سایت، امنیت فیزیکی، یکپارچگی پلت فرم و مهندسی خواهد پرداخت.

این هکر معروف به تازگی بر امنیت در سیستم پرداخت الکترونیکی استرایپ نظارت داشته است و قبل از آن روی پروژه های ویژه ای در گوگل کار کرده است. همینطور بر اعطای کمک برای پروژه های حوزه امنیت سایبر در آژانس پروژه ها و پژوهش پیشرفته دفاعی پنتاگون نظارت داشته است.

حرفه زاتکو در دهه ۱۹۹۰ آغاز شد و وی همزمان کار محرمانه برای یک پیمانکار دولتی انجام می داد و یکی از سران گروه هکری "فرقه گاو مرده" بود که ابزارهای هک ویندوز را منتشر می کردند تا مایکروسافت را وادار کنند امنیت ویندوز را بهبود دهد.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، توییتر با چالشهای امنیتی گوناگونی مواجه می باشد. یک سال پیش دولت آمریکا دو نفر را به جاسوسی برای عربستان سعودی متهم کرد که سالها پیش در توییتر کار می کردند و اعلام نمودند که اطلاعات خصوصی مخالفان را در اختیار دولت عربستان سعودی قرار داده اند.

در ژوییه هم گروهی از هکرهای جوان کارمندان توییتر را فریب داده و به ابزارهای داخلی این شبکه اجتماعی دسترسی پیدا کردند و موفق شدند تنظیمات حسابهای کاربری را تغییر دهند و توییتهایی از حساب جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا، بیل گیتس، موسس مایکروسافت و ایلون ماسک، مدیرعامل تسلا ارسال نمایند.




1399/08/28
14:01:55
5.0 / 5
1112
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری