هشدار كارشناسان در مورد كاهش بی سابقه هزینه حملات هكری

هشدار كارشناسان در مورد كاهش بی سابقه هزینه حملات هكری

سرگرمی كامپیوتری: كارشناسان امنیتی هشدار می دهند هزینه انجام یكی از متداول ترین حملات هكری موسوم به دی او اس كاهش شایان توجهی یافته و سهولت انجام آن نیز افزایش یافته است.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از زد دی نت، بررسی های انجام شده دراین زمینه نشان میدهد انجام حملات دی او اس با سوءاستفاده از محصولات ناایمن مورد استفاده برای اتصال به اینترنت روز به روز در حال گسترش است و هزینه این حملات نیز آنقدر کاهش یافته که تقریباً هر فردی در جهان می تواند آنرا تامین کند.
حملات دی او اس مبتنی بر کنترل لشگری از ابزار قابل اتصال به اینترنت توسط هکرها و بهره گیری از آنها برای ایجاد ترافیک اینترنتی فزاینده بر روی سایت های هدف بمنظور از دسترس خارج کردن آنها است. این اختلال در یک دهه اخیر به شکل گسترده صاحبان مشاغل را تهدید کرده و سوء استفاده از آن پس از شیوع ویروس کرونا نیز بیشتر شده است.
یافته های مؤسسه امنیتی دیجیتال شادو نشان میدهد هزینه هر حمله دی او اس از ۲۵ دلار در سال ۲۰۱۷ به تنها ۷ دلار امسال میلادی کاهش یافته و پیچیدگی های فنی این کار نیز کمتر شده است. همین طور این حملات را می توان به آسانی برای مدت چند دقیقه تا چند ساعت برنامه ریزی کرد.
یکی از دلیلهای فنی کاهش شدید هزینه حملات دی او اس، همه گیر شدن ابزار و وسایل مبتنی بر اینترنت اشیا است که در بیشتر موارد کاربران آنها به سبب بی توجهی از کلمات عبور پیش فرض این دستگاه ها استفاده می نمایند و همین مورد سبب می شود هکرها به آسانی کنترل ابزار مورد اشاره را برای حملات دی او اس در دست بگیرند.


منبع:

1399/08/23
13:12:36
5.0 / 5
953
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری