محدودیت صادرات آمریكا برای بزرگترین تراشه ساز چین

محدودیت صادرات آمریكا برای بزرگترین تراشه ساز چین

سرگرمی كامپیوتری: آمریكا برای صادرات به شركت SMIC چین با این ادعا كه تجهیزات این شركت تراشه ساز ممكنست برای اهداف نظامی مورد استفاده قرار گیرد، محدودیتهایی وضع كرد.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، برمبنای نامه ای که روز جمعه از طرف وزارت بازرگانی آمریکا انتشار یافته است، تامین کنندگان برخی تجهیزات برای شرکت SMIC چین حالا باید ابتدا مجوزهای صادرات دریافت نمایند.

اقدام اخیر به منزله تغییر رویه سیاست آمریکاست که اوایل سال جاری اعلام نموده بود فروش به شرکت SMIC نیازی به مجوز ندارد.

این تراشه ساز چینی اعلام نمود اطلاعیه رسمی درباب محدودیتها را دریافت کرده است و گفت هیچ ارتباطی با ارتش چین ندارد. این شرکت باردیگر اصرار کرد که نیمه رساناها را ساخته و تنها برای کاربران غیرنظامی و تجاری خدمات فراهم می آورد.

شرکت SMIC تازه ترین شرکت فناوری بزرگ چینی است که با محدودیتهای تجاری آمریکا روبرو می شود که با استناد بر مسائل امنیتی ملی یا سیاستهای خارجی آمریکا وضع می شوند. دسترسی شرکت مخابراتی هواوی به تراشه های پیشرفته آمریکایی هم بعد از افزودن شدن این شرکت به فهرست سیاه وزارت بازرگانی آمریکا، محدود شده است.

وضعیت جدید شرکت SMIC چین به دشواری اضافه شدن به فهرست سیاه نیست.

شرکتهای آمریکایی نظیر لام ریسرچ، کی ال ای کورپ و اپلاید متریالز که تجهیزات تراشه سازی مهمی را تامین می کنند، ممکنست حالا برای فروش کالاهای خاص به شرکت SMIC به دریافت مجوز نیاز داشته باشند.

بر اساس گزارش رویترز، دولت آمریکا به میزان فزاینده ای توجه خودرا معطوف شرکتهای چینی کرده که ارتش چین را تقویت می کنند و بتازگی ۲۴ شرکت و اشخاصی چینی که گفته شده در اقدامات ساخت و ساز و نظامی در دریای جنوب چین مشارکت داشته اند را هدف تحریم قرار داد که اولین تحریم مقابل پکن درباب این آبراه راهبردی مورد مناقشه بود.

منبع:

1399/07/06
19:10:26
5.0 / 5
1158
تگهای خبر: خدمات , شركت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری