تلاش حوزه پدافند سایبری برای تسهیل اعطای مجوز به دانش بنیان ها

تلاش حوزه پدافند سایبری برای تسهیل اعطای مجوز به دانش بنیان ها

به گزارش سرگرمی كامپیوتری جانشین قرارگاه پدافند سایبری با اشاره به اینكه در سال های گذشته در بعضی از زمینه های پدافند سایبری ما نیاز كشور را از خارج تأمین می كردیم، اظهار داشت: تلاش می كنیم پراكندگی هایی كه در كشور در عرصه اعطای مجوز و تایید محصولات این حوزه وجود دارد را به حداقل برسانیم تا شركت ها بتوانند با امیدواری هر چه بیشتر وارد این عرصه شوند.


به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، محمدرضا فرجی پور امروز در رویداد دو روزه مجازی نیازهای فناورانه حوزه امنیت فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه سازمان پدافند غیرعامل کشور از گذشته برنامه های مشخصی برای حمایت معنوی از شرکت های دانش بنیان و فناوری کشور به خصوص در حوزه امنیت و پدافند سایبری اجرایی کرده است، اضافه کرد: در ۷ سال پیش در بعضی از زمینه ها و محصولات کلیدی در حوزه پدافند سایبری دست کشور از این خدمات خالی بود، اما الان شرایط فرق کرده و شرکت های دانش بنیان جهادگونه دراین زمینه حرکت کرده و حرکت آنها رو به جلو بوده است.
وی با اشاره به اینکه شرکت ها و سازمان های حاکمیتی اقدامات خوبی در این حوزه اجرایی کرده اند، افزود: در این چند سال صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم با شرایطی که کشور با آن مواجه می باشد، تلاش کردند از شرکت ها حمایت کنند، حضور و ثبات قدم در این حوزه احتیاج به روحیه جهادگونه دارد.
فرجی پور با اشاره به اینکه در سال های گذشته یک محصول راهبردی سامانه سرپرستی و گردآوری داده یا اسکادا در کشور وجود نداشت، خاطرنشان کرد: ولی امروز ۷ شرکت دانش بنیان اعلام نمودند که این محصول راهبردی را تولید کردند و می توان از آن در زیرساخت های اساسی کشور بهره برد.
جانشین قرارگاه پدافند سایبری تصریح کرد: هم اکنون نمونه هایی از این محصولات نصب و به کار گرفته شده و با حداقل عیوب در حال خدمت رسانی است، حوزه امنیت و پدافند سایبری حوزه ای نیست که بازار گسترده داخلی و جهانی داشته باشد، اما نگاه به نمایشگاه صنایع بومی در این عرصه نشان داده است که این شرکت ها شاهد رشد خوبی در بازار داخلی و خارجی بوده اند.
وی یادآورشد: سازمان های حاکمیتی پدافند غیرعامل، افتا و سایر سازمان ها باید تلاش کنند علاوه بر پشتیبانی از سایر حوزه ها از شرکت های حوزه امنیت پدافند هم حمایت کنند، ما تلاش می نماییم در حد امکانات خود حمایت نماییم و از راه اعمال حاکمیت های لازم زیر ساخت های اساسی کشور را متقاعد نماییم که به جای روی آوردن به خدمات خارجی از خدمات تولید داخل استفاده کنند.
جانشین قرارگاه پدافند سایبری اضافه کرد: ما تلاش کردیم پراکندگی هایی که در کشور در عرصه اعطای مجوز و تایید محصولاتشان بوده را به حداقل برسانیم تا شرکت ها بتوانند با امیدواری هر چه بیشتر وارد این عرصه شوند.
منبع:

1399/06/18
14:09:02
5.0 / 5
1795
تگهای خبر: خدمات , شركت , فناوری , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری