تمدید اینترنت رایگان 600 هزار معلم

تمدید اینترنت رایگان 600 هزار معلم

به گزارش سرگرمی كامپیوتری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ارائه اینترنت رایگان اظهار داشت: اینترنت رایگان 600 هزار معلم را تمدید می نماییم تا در آموزش مجازی هزینه ای را پرداخت نكنند.


به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی امروز با حضور مجازی در برنامه «یک روز تازه» درباره ارائه اینترنت رایگان به دانش آموزان اظهار نمود: کارهای اینترنت رایگان برای ارائه آموزش مجازی به دانش آموزان از روز گذشته ۱۵ شهریور شروع شده است و دیشب نیز شرکت ایرانسل اطلاعیه‎ ای درباره نحوه عملکردش را منتشر نمود و برنامه هایش برای اجرای بسته های آموزشی به اطلاع مشترکان رساند.
وی افزود: اینترنت رایگان شامل مجموعه سایت هایی که از طرف وزارت آموزش وپرورش تعیین شده و یک بسته ماهانه برای دانش آموزان است. نام این بسته را «شاد» می گذاریم اما فقط مشمول استفاده از «شاد» نیست. طی سه روز آینده جزئیات ارائه این بسته رایگان و نحوه نام نویسی را اعلام می نماییم.
آذری جهرمی دربار ارائه بسته های اینترنتی رایگان به معلمان نیز توضیح داد: یک معلم در یک کلاس معمولا ۳۰ تا ۴۰ دانش آموز دارد که مصرف اینترنت برای وی بالا می رود؛ بدین سبب از فروردین ماه بسته اینترنتی ۲۰ گیگی سه ماهه به آنها ارائه کردیم.
وی اشاره کرد: برای اینترنت معلمان دو اقدام اساسی انجام شد، همه مدارس در سراسر کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند و بدین سبب استفاده از اینترنت در این شبکه رایگان است، روز گذشته مصرف اینترنت ۵ گیگابیت بود به نسبت آنچه برای آنها در نظر گرفته ایم ناچیز بود اما برای روز اول شروع خوبی بود. بسته اینترنتی که فروردین ماه به ۶۰۰ هزار نفر از معلمان ارائه کردیم را تمدید می نماییم که تا آنها هزینه ای برای آموزش مجازی پرداخت نکنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه برخی اقدامات توسعه ای مربوط قبل است، اشاره کرد: اگر منظور دولت آقای احمدی نژاد باشد که مردم می توانند آنرا مقایسه کنند اما اگر منظور زمان آقای واعظی باشد، ایشان خدمات خیلی درخشانی برای ارتباطات انجام دادند و مسیری که دولت یازدهم و دوازدهم داشتند از هم مجزا نبوده است. من این برنامه را ندیدم اما اگر به مطلبی اشاره کردند منظور این بوده که این دو حوزه ادامه دهنده یکدیگر هستند وگرنه اسناد قرارداد و خریدهای ما روشن است کارهایی که در دولت یازدهم انجام شد و بنده در آن زمان معاون وزیر بودم و خیلی از اقدامات در شرکت ارتباطات زیرساخت با مسئولیت بنده بود.
وی درباره اقدامات صورت گرفته در دولت دوازدهم نیز اشاره کرد: امروز ظهر مرکز داده و هفته آینده مرکز امنیت افتتاح می شود. توسعه دومرحله شبکه ملی اطلاعات، توسعه BTS و راه اندازی 5G در این دولت صورت گرفته است.
منبع:

1399/06/17
12:50:25
5.0 / 5
1669
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری