لطمه پذیری بحرانی در محصولات جنكینز

لطمه پذیری بحرانی در محصولات جنكینز

جنكینز یك ابزار متن باز است كه برای توسعه، استقرار و اتوماسیون پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد اما محصولاتش گرفتار یك ‫آسیب پذیری بحرانی شدند كه می تواند منجر به تخریب حافظه و همین طور افشای اطلاعات محرمانه شود.


به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، جنکینز (Jenkins) یک ابزار متن باز است که برای توسعه، استقرار و اتوماسیون پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد. طبق اطلاعات مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای کامپیوتر ای) شرکت Jenkins درباب یک ‫آسیب پذیری بحرانی در «وب سرور Jetty» که می تواند منجر به تخریب حافظه و همین طور افشای اطلاعات محرمانه شود، هشدار داد. این لطمه پذیری بحرانی با شدت 9.4 شناخته می شود و بر نرم افزار Eclipse Jetty ثر می گذارد.
جنکینز بوسیله یک رابط خط فرمان به نام Winstone از سرور Jetty استفاده می نماید و هنگام استفاده از هر یک از نصب کننده ها یا بسته ها اجرا می شود. این لطمه پذیری ممکنست به یک مهاجم بدون نیاز به احراز هویت امکان دسترسی به سرآیندهای مربوط به پاسخ HTTP که ممکنست حاوی اطلاعات حساسی باشند، فراهم آورد.


تخریب حافظه یا memory corruption این امکان را برای کلاینت فراهم می آورد که بین نشست ها حرکت نماید و از این طریق به حساب های کاربری دیگر دسترسی داشته باشد، برای اینکه کوکی های احراز هویت از پاسخ یک کاربر به یک کاربر دیگر ارسال شده است و کاربر A می تواند در جلسه کاربر B پرش کند.
این لطمه پذیری که در ماه گذشته در Jetty 9.4.30.v20200611 انتشار یافته بود، وصله شد. جنکینز این نقص را در برنامه های خود در Jenkins 2.243 و Jenkins LTS 2.235.5 وصله کرده است. به کاربران Jenkins سفارش می شود بمنظور کاهش نقض تخریب (corruption) در بافر، هر چه سریع تر نرم افزار خودرا به آخرین نسخه به روزرسانی کنند.
منبع:

1399/06/12
08:38:59
5.0 / 5
1807
تگهای خبر: حافظه , شركت , كاربر , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری