قیمتی ترین اطلاعات مسروقه در بازار هكرها

قیمتی ترین اطلاعات مسروقه در بازار هكرها

سرگرمی كامپیوتری: گزارش جدید از میانگین قیمتی كه هكرها مایل هستند برای كنترل حسابهای آنلاین مختلف پرداخت كنند نشان میدهد كه اطلاعات حساب كاربری به سرقت رفته حسابهای جی میل و فیسبوك در بین قیمتی ترین اطلاعات مسروقه هستند.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، گزارشهای جدید نشان میدهد که هکرها مایل هستند در فضای مجرمانه وب برای اطلاعات لاگین مسروقه حسابهای کاربران پول بپردازند.

طبق تحقیقات Privacy Affairs که به تحلیل فهرستهای به فروش گذاشته شده در دارک وب پرداخته است، قیمتهای متفاوتی برای انواع اطلاعات لاگین حسابهای کاربران وجود دارد.

یک حساب فیسبوک هک شده بطور میانگین ۷۴.۵۰ دلار قیمت دارد در صورتیکه یک حساب اینستاگرام هک شده ۵۵.۴۵ دلار و حساب توییتر هک شده ۴۹ دلار قیمت دارد.

یک حساب جی میل هک شده به قیمت بالاتر ۱۵۵.۷۳ دلار فروخته می شود که شاید به سبب این حقیقت است که دسترسی بیشتری به زندگی طعمه هکرها و سایر حسابها فراهم می آورد.

هکرها معمولا از حسابهای ایمیل هک شده برای فریب دادن کاربران برای ارسال اطلاعات استفاده می نمایند. بر اساس گزارش اف بی آی، کلاهبرداری ایمیل در سال ۲۰۱۹ به شرکتها ۱.۷ میلیارد دلار زیان زد و تحقیقات شرکت "فایر آی" نشان میدهد که ۹۱ درصد همه جرایم سایبر با یک ایمیل شروع می شود.

حسابهای سرویس انجام پرداخت که هکرها از آنها برای ارسال پول نقدی و جلوگیری از شناسایی شدن توسط ماموران قانون استفاده می نمایند، از حسابهای شبکه اجتماعی هک شده هم گرانتر هستند. هکرها جهت استفاده از حسابهای PayPal هک شده برای انتقال پول از ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار حاضرند بطور متوسط ۳۲۰ دلار هزینه پرداخت کنند.

در این بین اطلاعات کارت اعتباری و کارتهای بدهی که به فروش گذاشته می شوند، قیمت کمتری داشته و بطور متوسط ۱۵ تا ۳۵ دلار هستند برای اینکه ردگیری آنها ساده تر است.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، در این گزارش به مردم سفارش شده است کلمات عبورشان را مرتب تغییر دهند تا مانع از هک شدن حساب خود شوند.

منبع:

1399/05/18
15:55:11
5.0 / 5
1929
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری