استفاده مجانی از اینترنت دانشگاهی تمدید گردید

استفاده مجانی از اینترنت دانشگاهی تمدید گردید

به گزارش سرگرمی كامپیوتری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تمدید اینترنت مجانی دانشگاهی و استفاده از سامانه های آموزش مجازی برای یك ماه دیگر اطلاع داد.


به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، بعد از تصمیم به برگزاری کلاس های دانشگاه ها به صورت مجازی به علت گسترش ویروس کرونا در کشور، یکی از مسائل اصلی، دسترسی دانشجویان به اینترنت اعلام گردید و اینکه مشکل اصلی که برای آموزش مجازی دانشجویان، بحث تهیه اینترنت و هزینه بر بودن آن است، بنابراین دانشجویان خواهان مجانی شدن حجم اینترنت مصرفی کلاس های مجازی شدند و وزارت ارتباطات وعده هایی را در جهت رایگان شدن اینترنت آموزش مجازی داد.
البته در حالیکه بعضی از دانشجویان از مجانی نبودن اینترنت خود هنگام حضور در سایت های دانشگاهی گله داشتند، اعلام گردید که تنها آی پی هایی که توسط دانشگاه ها اعلام شده، مجانی است و از سویی حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- هم اعلام نمود: برای مجانی کردن اینترنت دانشگاهی، فهرستی از دانشگاه ها و وزارت علوم، وزارت بهداشت و مراکز حوزوی گرفتیم که امکان دارد شامل همه دانشگاه های کشور نباشد. این فهرست شامل آدرس سایت های آموزشی است که امکان آموزش آنلاین را داشته باشد.
وی همینطور درباره کم شدن حجم اینترنت به علت تغییر آی پی توضیح داد: اگر هنگام استفاده از خدمات آنلاین دانشگاه آی پی عوض می شود و این آی پی در فهرست نیست، ما کاری نمی توانیم نماییم. از طرفی ما ترافیک دانشجویان را مجانی نکردیم، بلکه دسترسی به سایت های دانشگاهی را مجانی کردیم. دانشجویان امکان دارد با این اینترنت به سایت های دیگری هم رجوع کنند که ترافیک اینها مجانی نیست و از حجم اینترنت آنها کم می کند.
در این راستا محمدجواد آذری جهرمی در توییتر نوشت: استفاده «رایگان» دانشگاه ها، حوزه های علمیه، اساتید و دانشجویان عزیز از سامانه های آموزش مجازی، برای یک ماه دیگر تمدید گردید.
همینطور ستار هاشمی -معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات- در توییتر نوشت: ترافیک مجانی سامانه های آموزش مجازی مراکز دانشگاهی برای یک ماه دیگر تمدید گردید. ادارات کل ICT استان ها برای رفع ایرادات احتمالی فنی در کنار دانشگاه ها خواهند بود. این مسئولیت پذیری اجتماعی تا امروز بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان از هزینه های آموزش مجازی کشور را کاهش داده است.
هرچند با تمام این تفاسیر، فرایند مجانی شدن این سامانه های آموزشی همچنان فراز و فرودهایی دارد، از طرفی دانشجویان معتقدند حضور در کلاس های آنلاین از حجم اینترنت آنها می کاهد و در مقابل اپراتورهای اینترنتی ادعا می کنند ترافیک فهرست آی پی های ارائه شده به آنها مجانی شده و اگر سامانه ای مجانی نیست، حتما آی پی آن در لیست وجود ندارد.1399/03/02
22:43:02
5.0 / 5
2432
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری