مدیركل ارتباطات سمنان:

50 روستای استان سمنان به شبكه فیبر نوری متصل می شوند

50 روستای استان سمنان به شبكه فیبر نوری متصل می شوند

به گزارش سرگرمی كامپیوتری مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات سمنان با اشاره به اجرای 270 كیلومتر پروژه فیبر نوری اظهار داشت: با اجرای این پروژه 50 روستای استان به شبكه فیبر نوری متصل می شوند.سید یاسر حسن پور در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اجرای پروژه ۲۷۰ كیلومتر فیبر نوری در استان سمنان گفت: این پروژه در دو فاز مجزا اجرایی می شود كه در این راستا ۵۰ روستا به شبكه فیبر نوری متصل می شوند.
وی بابیان اینكه فاز اول پروژه ایجاد فیبر نوری به طول ۱۰۰ كیلومتر در حال اجرا می باشد، اضافه كرد: توسعه ارتباطات روستایی مهم ترین هدفی است كه در اجرای این پروژه دنبال می شود.
مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات سمنان با اشاره به اینكه فاز اول پروژه تار (توسعه ارتباطات روستایی) در روستاهای شهرستان های مهدیشهر و سرخه اجرایی می شود، اشاره كرد: در فاز نخست پروژه تار، ۲۰ آنتن «بی تی اس»، دو مركز مخابراتی و ۲۰ روستا در راه شهمیرزاد – چاشم - كمرود از توابع شهرستان مهدی شهر و قسمتی از سایت های سمت روستای افتر شهرستان سرخه، به شبكه فیبر نوری متصل می شوند.
حسن پور با تاكید بر اینكه در فاز دوم پروژه تار نیز اجرای ۱۷۰ كیلومتر فیبر نوری به روستاهای استان سمنان از محل اعتبارات طرح «یو اس او» به تصویب رسیده است، بیان كرد: به زودی آغاز عملیات اجرایی فاز دوم نیز به پیمانكار پروژه ابلاغ خواهد گردید.
وی بابیان اینكه درمجموع تعداد ۳۰ روستا در فاز دوم این پروژه به شبكه فیبر نوری متصل می شود، اشاره كرد: پنج مركز مخابراتی و ۲۵ آنتن «بی تی اس» نیز در امتداد اجرای این طرح به شبكه فیبر نوری متصل می شوند.
مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات سمنان ابراز كرد: در فاز دوم پروژه ۱۸.۵ كیلومتر فیبر نوری در شهرستان مهدی شهر، ۵۴ كیلومتر در شهرستان گرمسار، ۰.۵ كیلومتر در شهرستان سمنان، ۸.۱ كیلومتر در دامغان و ۸۸ كیلومتر در میامی اجرا خواهد شد.


منبع:

1399/01/15
21:33:52
5.0 / 5
2854
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری